چیز کیک کارامل

 

مواد لازم:

شکر قهوه ای 50 گرم
پنیر خامه ای 250 گرم
کره ذوب شده 80 گرم
بیسکوئیت پودر شده 250 گرم
شیر عسلی 400 گرم
کارامل 400 گرم
وانیل 4/1 ق.چ
گردوی خرد شده 100 گرم
مخلوط شیر و خامه 2/1 پیمانه
تخم مرغ 3 عدد

طرز تهیه:

فر را با حرارت 150 درجه سانتی گراد گرم کنید. شکر قهوه ای ، کره ذوب شده و بیسکوییت پودر شده را مخلوط کرده کف قالب کمریندی 23 سانتی متری پرس کنید.
نیمی از کارامل را کنار بگذارید و نیم دیگر را داخل ظرفی ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا ذوب شده و صاف و یکدست شود. گردوی خرد شده را اضافه کنید و روی بیسکوئیت پودر شده کف قالب بریزید به مدت 85 دقیقه داخل فر قرار دهید. پنیر خامه ای را با همزن برقی بزنید و به تدریج شیر عسلی را اضافه کرده مخلوط را هم بزنید تا صاف و یکدست شود. تخم مرغ های را اضافه کرده و در نهایت وانیل را اضافه کنید و مواد را داخل قالب ریخته و باز در فر قرار دهید تا به مدت یک ساعت کاملا بپزد. قالب را بعد از این مدت از فر خارج کرده خنک کنید و سپس از قالب جدا کنید.
در ظرف جداگانه ای باقیمانده کارامل و باقیمانده شیر و خامه را روی حرارت قرار دهید تا صاف و یکدست شود. مواد آماده را روی چیز کیک ریخته و گردوی خرد شده را روی آن بریزید. در یخچال قرار دهید تا خنک شود

 

گلریز کاوه

+ نوشته شده در دوشنبه هفتم شهریور 1390ساعت توسط میترا |

کیک شطرنجی

مواد لازم:

کره 275 گرم * تخم مرغ 7 عدد * آرد 400 گرم * شکر 300 گرم * وانیل 2/1 ق.چ * بیکینگ پودر 2 ق.چ * پودر کاکائو 2 ق.س * مارمالاد 400 گرم * خامه زده شده 1 کیلو *

طرز تهیه:

ابتدا کره نرم شده را همراه با شکر و وانیل خوب هم می زنیم تا کرم رنگ شود. زرده و سفیده را از هم جدا کرده و زرده ها را دانه دانه به مواد بالا اضافه کرده و با همزن می زنیم. سفیده تخم مرغ را خوب می زنیم. تا حدی که از ظرف نریزد بعد به مواد بالا اضافه می کنیم.
با لیسک به آرامی مخلوط می کنیم. آرد و بیکینگ پودر را مخلوط کرده و الک می کنیم. در چند نوبت اضافه کرده و مخلوط می کنیم در چند نوبت اضافه می کنید.
مواد را به دو قسمت تقسیم می کنیم.به یک قسمت کاکائو زده و درون قیف ریخته یکی در میان ساده و کاکائویی ریخته و در سه قالب یک اندازه 20 سانتی متری یکی از رنگها برخلاف دو ظرف دیگر باشد بعد یکی در میان لای آنها را مارمالاد بمالید و در کیک را با خامه زده شده می پوشانیم و با شکلات رنده شده تزئین می کنیم.

+ نوشته شده در شنبه هشتم مرداد 1390ساعت توسط میترا |

کیک فندق

مواد لازم:

تخم مرغ 8 عدد * شکر 200 گرم * کره 150 گرم * پودر فندق 250 گرم * آرد 125 گرم * آب جوش 100 میلی لیتر * وانیل 4/1 ق.چ *

طرز تهیه:

ابتدا زرده و سفیده ی تخم مرغ را از هم جدا می کنیم. نیمی از شکر را با سفیده ها به هم می زنیم تا کاملا پف کند. زرده ها را با بقیه شکر به هم می زنیم. آب جوش را به آن اضافه کرده و به هم می زنیم تا کاملا پف کرده و کرم و کشدار شود.
آرد و پودر فندق و کره و وانیل را به مواد اضافه کرده و همه را با همزن به هم می زنیم تا یکدست شوند. مواد را داخل قالب گرن به قطر 30 سانتی متر ریخته و به مدت یک ساعت روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کرده ایم می پزیم.

( مانی یزدان پرست )

+ نوشته شده در شنبه هشتم مرداد 1390ساعت توسط میترا |

نوعی کیک شکلاتی

مواد لازم :

                              نصف فنجان کره

                             سه چهارم فنجان شیر

                            یک فنجان شکر

                               6 قاشق سوپ خوری کاکائو

                              3 عدد تخم مرغ

                               2 قاشق چای خوری بکین پودر

                             یک قاشق چای خوری وانیل

                              یک و نیم فنجان آرد شیرینی پزی

طرز تهیه :
کره را هم زده و شکر را به آن اضافه کنید . تخم مرغ را به آن افزوده و خوب هم بزنید . نصف فنجان آرد ، کاکائو و بکینگ پودر را به آن بیفزایید . شیر و سپس باقیمانده آرد را نیز داخل مخلوط بریزید . در پایان وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط یک دست شود . به مدت 35 تا 40 دقیقه در فر آن را بپزید . وقتی لبه های کیک جمع شد و یا وقتی روی آن را فشار دادید دوباره سرجایش برگشت ، کیک آماده شده است .

+ نوشته شده در یکشنبه هفتم فروردین 1390ساعت توسط میترا |

کیک شکلاتی با سس

                                                مواد لازم :

دو فنجان شکر قهوه ای

نصف فنجان روغن ترد کننده شیرینی
یک فنجان خامه
یک قاشق چای خوری وانیل
60 گرم شکلات تلخ آب شده
3 عدد تخم مرغ
2 فنجان آرد  الک شده
یک قاشق چای خوری جوش شیرین
نصف  قاشق چای خوری نمک

مواد لازم برای کرم

1۴0 گرم شکلات تلخ
8 قاشق سوپخوری کره
3 فنجان پودر قند

 ۲فنجان شیر

۱ قاشق چای خوری وانیل

طرز تهیه :

فر را با حرارت 350 درجه سانتیگراد گرم کنید . شکر سرخ ( قهوه ای ) را با روغن در مخلوط کن ریخته ، باتر میلک و وانیل و سپس شکلات مایع را به آن اضاغه کنید . در همان حال که مخلوط کن در حال کار کردن است ، تخم مرغها را یکباره داخل مخلوط کن بریزید . در ظرفی جداگانه ، آرد ، جوش شیرین و نمک را با هم مخلوط نمایید و آن را به مواد داخل مخلوط کن اضافه کنید و به مدت دو دقیقه مخلوط کردن آن را ادامه دهید . سینی کیک را ابتدا روغن مالی کرده و روی آن را آرد بپاشید . خمیر داخل مخلوط کن را بیرون آورده و روی سینی پخت کیک بریزید . کیک را به مدت 40 دقیقه بپزید و برای امتحان کردن آن ، یک عدد خلال دندان در آن فرو کنید ، هنگامیکه آن را بیرون می آورید می بایست تمیز باشد و خمیر به آن نچسبیده باشد . فر را خاموش کنید و صبر کنید تا کیک به مدت 10 دقیقه بماند تا خنک شود .
طرز تهیه کرم روی کیک :
شکلاتها را همراه با کره در یک ماهیتابه روی حرارت کم بگذارید تا آب شود ، سپس پودر قند و شیر را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند . حرارت را کمی بیشتر کنید تا مخلوط ، به جوش بیاید تا وقتی که غلیظ و خامه مانند شود . هشت دقیقه پس از بجوش آمدن ، وانیل را نیز به آن اضافه کنید و صبر کنید تا کمی خنک شود. کیک را به قطعات متناسب تقسیم کرده و روی آن سس گرم را بریزید و سپس سرو کنید

 

+ نوشته شده در یکشنبه هفتم فروردین 1390ساعت توسط میترا |

کیک بلک فارست ( گلریز کاوه )

مواد لازم:

آرد 300 گرم * پودر کاکائو 70 گرم * جوش شیرین 1 ق.چ * نمک 2/1 ق.چ * کره 100 گرم * شکر 300 گرم * وانیل 8/1 ق.چ * تخم مرغ درشت 2 عدد * دوغ ساده یا ماست رقیق 1 و 2/1 پیمانه *
مواد میانی : آب کمپوت گیلاس یا آلبالو 2/1 پیمانه * کره 100 گرم * پودر شکر 300 گرم * قهوه رقیق شده خنک 2 ق.س * کمپوت گیلاس یا آلبالو به میزان لازم * خامه فرم گرفته به میزان لازم

طرز تهیه:

 فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد گرم کنید. 2 عدد قالب گرد 23 سانتیمتری را چرب کرده و با کاغذ روغنی بپوشانید. آرد و پودر کاکائو و جوش شیرین و نمک را در ظرفی الک کنید. کره و شکر را با دور متوسط همزن بزنید تا به شکل کرم درآید. وانیل را اضافه کرده و تخم مرغ ها را نیز دانه دانه اضافه کنید. دور همزن را کند کنید و مواد خشک را به طور متناوب به همراه دوغ اضافه کنید تا مواد کاملا مخلوط شود.
مواد را داخل قالب آماده شده بریزید و در فر به مدت 35 تا 40 دقیقه قرار دهید. سپس از فر خارج کنید و بعد از 15 دقیقه از قالب جدا کرده کنار بگذارید تا کاملا خشک شود. کیک را از ارتفاع برش دهید و روی هر برش را با آب کمپوت مرطوب کرده و از مواد میانی روی آن بمالید. روی کرم را آلبالو یا گیلاس هسته گرفته بچینید. لایه های بعدی را نیز به همین روش آماده کنید. روی لایه آخر را با خامه فرم گرفته تزئین کنید.
طرز تهیه مواد میانی : کره را با همزن برقی بزنید تا سفید و سبک شود. پودر شکر را به تدریج اضافه کنید تا جذب کره شود. قهوه رقیق شده را اضافه کنید. کرم برای استفاده آماده است

+ نوشته شده در جمعه پانزدهم بهمن 1389ساعت توسط میترا |

براونیز مرمری پنیر

 

  موارد لازم:

برای مرحله اول :85 گرم کره ،شکر دو سوم پیمانه ، 2 تا تخم مرغ درشت ،شیر 4/1 پیمانه ، آرد 4/3 پیمانه ،یک قاشق غ کامل پودر کاکایو، نصف پیمانه چیپس شکلات ( شکلات ریزه ) ، وانیل یک قاشق چ، کمی نمک ،شکلات تلخ یا نیمه تلخ یک تخته 100 گرمی تکه تکه خرد شود .150 گرم پنیر خامه ای یا پنیر چدار یا پنیر پیتزا

برای مرحله دوم :یک عدد زرده تخم مرغ ،شیر 4 قاشق غ ،5  قاشق غ شکر ،وانیل خیلی کم ( یک هشتم قاشق چ)قالب مستطیل شکل 

 طرز تهیه:
   داخل قالب چهارگوشی رو با کره چرب کنین و بعد داخلش آرد بریزین و به لبه ها ظرف ضربه بزنین تا آرد در تمام زوایای قالب پخش بشه و جایی بدون آرد نمونه. اینکار از چسبیدن برانیز به ته قالب جلوگیری میکنه  .... فر رو از قبل با بالاترین  درجه روشن و هنگام قرار دادن قالب روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم  کنین .طرز تهیه مرحله اول :در یک شیرجوش متوسط کره و شکلات تکه شده رو روی شعله ملایم ذوب کنین . گهگاهی هم بزنین تا نرم بشه .حل که شد شعله رو خاموش کنین . حالا تخم مرغ ها و دو سوم پیمانه شکر رو بهش اضافه کنین و هم بزنین بعد که مخلوط شد ... آرد و پودر کاکائو و نمک و وانیل و شکلات ریزه ها  و بادام زمینی خرد شده یا هر نوع بادامی که دوست دارین رو اضافه کنین . و داخل قالب بریزین و صاف کنین . این مایه بخاطر آرد کم و نبودن شیر خیلی غلیظه .مرحله دوم :سپس در یک ظرف دیگه زرده تخم مرغ و 5 قاشق شکر و شیر ( شیر فقط به اندازه ایست که غلظت این مخلوط رو کم کنه و اگه بیشتر باشه کیک پف میکنه و نباید پف کنه و بهمین دلیل هم بکینگ پودر نداره ) و وانیل را باهم مخلوط کنین تا نرم بشن و روی حرارت بذارین ودر همون حال هم بزنین و هنگام داغ شدن -  پنیر رو داخلش اضافه کنین و هم بزنین تا کرم یکنواخت و نرمی حاصل بشه . حالا این مخلوط رو روی مایه کیک قهوه ای که توی ظرف بود یعضی  جاهای اون بریزین و با نوک قاشق وسط مایه کاکائویی حالت مرمری مخلوط کنین (مانند شکل )... که مایه کیک دو رنگی حاصل بشه .. ولی کاملا مخلوط نکنین .حدود 35 دقیقه توی فر بپزین .با سیخ چوبی امتحان کنین که آیا پخته یا نه .سیخ رو به میان مایه وسط ظرف ( کناره ها زودتر میپزه ) قرو کنین -  اگه چیزی به سیخ نچسبید یعنی که  مغز پخت شده .بعد که بیرون آوردین ، کمی که خنک شد از داخل قالب بیرون آورده و روی شبکه های فر قرار بدین که از زیرهم هوا بخوره و خنک بشه و کیک خمیر نشه  و بذارین کاملا سرد  بشه .. وقتی سرد میتونین مطمئن باشین که هنگام برش خرد و تکه نمیشه . حالا به تکه های چهارگوش متوسط ببرین و در ظرف در دار توی یخچال نگهداری کنین . این " چیز کیک براونیز" یا کیک پنیرقهوه ای  حدود 3 روز میمونه .
نکات مربوط به تهیه براونیز مرمری پنیر
* این کیک - پکینگ پودر نداره . ! و برای اینکه خیلی پف نکنه شیر یا نداره یا کم داره مقدار آردش باید کمتر از کیک های دیگه باشه و براونیز معمولا برشهای مربع مکعب و با قطر بسیار کمتری نسبت به کیک های دیگه هستش و به خاطر برش ها و همین تکه هاست که از کیک کاکائویی متمایزه و نام جمع میگیره : Brownies  . 
 

+ نوشته شده در سه شنبه یازدهم آبان 1389ساعت توسط میترا |

چیزکیک خرمالویی

 

 

 

مواد لازم:

پایه بیسکویتی کیک :بیسکویت دو بسته ساقه طلایی، 150 گرم کره ،3 عدد خرمالو پوست گرفته  ، آب یک لیموترش ،یک قاشق پودر ژلاتین ، نصف پیمانه کشمش بیدانه، 250 گرم پنیر خامه ای ،یک پیمانه شیر پر چرب و یک چهارم پیمانه ( یا کمتر )

طرز تهیه: 

 بیسکویت ها رو خرد کرده و با کره مخلوط کنین  و توی قالب بریزین و فشار بدین و بعد توی یخچال قرار بدین .خرمالو ها رو با چند قاشق شیر روی حرارت کمی نرم کنین . دقت کنین له نشن و آب نندازه . حالا کشمش رو بهش اضافه کنین و بذارین خنک بشه . در ظرف دیگری پنیر خامه ای و شیر و شکر رو با هم مخلوط کنین .  پودر ژلاتین رو با کمی آب مخلوط و روی بخار آب حل کنین و به مایه خرمالو ها اضافه کنین وآب لیموترش روهم  روش بریزین  و خوب هم بزنین . مخلوط پنیر خامه ای و شیر و خرمالوهارو با هم مخلوط کرده و روی پایه بیسکویتی توی قالب بریزین . بعد توی یخچال قرار بدین تا خودش رو بگیره . با خامه و کشمش و برشهای خرمالو تزیین کنین .
نکات مربوط به تهیه چیزکیک خرمالویی
اگه خرمالو هاتون نرم باشن ، نیازی به حرارت دادن نیست ، فقط خرد شون کنین

+ نوشته شده در سه شنبه یازدهم آبان 1389ساعت توسط میترا |

کیک باقلوا

 

 

 

مواد لازم:

تخم مرغ ۶ عددشکر ۲۵۰ گرم آرد ۳۰۰ تا ۳۵۰ گرم روغن مایع ۱/۲ لیوان وانیل ۱/۴ ق چ بکینگ پودر ۱ق م هل ساییده ۱ق م

* مواد لازم برای رویه :زعفران مقداری پودر قند۱ق غذاخوری زرده تخم مرغ ۱ عدد شیر ۱ق غذا خوری خلال پسته بادام ۱۰۰ گرم

*مواد لازم برای شربتگلاب ۱/۲ لیوان شکر ۱۰۰ گرم آب۱/۲ لیوان

 طرز تهیه:

تخم مرغ و  وانیل و شکر را با همزن می‌زنیم تا پف کند و کرم رنگ شود.

روغن را اضافه می‌کنیم کمی‌ مخلوط می‌کنیم. آرد+ بکینیگ پودر و هل را که قبلا با هم الک کردیم اضافه می‌کنیم و با لیسک یا همزن دستی‌ خیلی‌ آرام مخلوط می‌کنیم . می‌توان به این مایع ۱۰۰ گرم پودر بادام هم اضافه کرد خوشمزه می‌شه.

بعد این مایع کیک را درون سینی فر که قبلا کاغذ انداخته چرب شده و آرد پاشی کرده ایم میریزیم .من توی سینی ۲۵*۳۵ میریزم آخه دوست دارم قطر زیاد داشته باشه اگه میخواید قطرش کمتر باشه سینی بزرگتر بردارید. روشو صاف می‌کنیم و در فر از قبل گرم شده ۱۷۵ سانتیگراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه قرار میدیم.

بیشترین پختشو که انجام داد کیک رو میاریم بیرون و مواد رویه را که با هم مخلوط کردیم با برس روش میمالیم و خلال پسته بادام رو روش میپاشیم و حدود ۱۰ دقیقه دیگه (بستگی به فر داره ) تو فر میذاریم تا رویش طلایی بشه .

بعد در میاریم و شربت را که قبلا تهیه کردیم و خنک شده ( آب + شکر روی حرارت تا شکر حل شود بعد گلاب را اضافه می‌کنیم اگر خیلی‌ رقیق بود کمی‌ بیشتر شکر اضافه کنید ولی‌ در کلّ شربت روی کیک رقیق است) را روش میدهیم و بعد به اندازه‌ی که دوست داریم برش می‌زنیم

+ نوشته شده در سه شنبه یازدهم آبان 1389ساعت توسط میترا |

آماندین آلبالو و سیب

 

 

مواد لازم:

کره 50 گرم یا کمی بیشتر شکر یک سوم پیمانه پوست یکعدد پرتقال رنده شده تخم مرغ 4 عدد ، سفیده ها و زرده ها از هم جدا پنیر سفید 100 گرم آب لیموترش یک قاشق آب پرتقال یک سوم پیمانه یا چند ق شربت پرتقال آرد یک چهارم پیمانه پودر نشاسته 50 گرم پودر بادام خام یا خلال بادام 50 گرم سیب 2 عدد پوست گنده و نازک بریده  زرشک کمی آلبالو یک پیمانه بدون هسته خلال پسته یا مغر تخمه آفتابگردان

طرز تهیه:
کره و پنیر را قطعه کنین و همراه با شکر و پوست رنده پرتقال و آبلیمو با همزن بزنین تا کرم لطیفی بدست بیاد .اکنون زرده ها را اضافه کرده و مخلوط کنین . آرد و پودر نشاسته وخلال یا پودر بادام و سفیده ها رو همراه با آب پرتقال هم جدا بزنین و بعد با مواد قبلی خوب مخلوط کرده و هم بزنین .فر رو با حداکثر روشن کنین و روی 200 درجه سانتیگراد  قرار بدین . سیب را برش نازک داده و کف ظرف تارت  نچسب یا چرب شده بچینین و بعد البالو ها رو روش  بریزین .  اکنون همه مواد مخلوط شده  رو روی آلبالو ها  بریزین و کمی زرشک و مغر تخمه و خلال پسته ( در صورت تمایل ) روش بپاشین و...... داخل فر روی پنجره وسط قرار بدین . مدت 30 دقیقه لازم است .  چنانچه سی دقیقه شد قبل از خاموش کردن فر با یک سیخ چوبی امتحان کنین که کامل مغر پخت شده یا خیر ...لازمه این امتحان هم در وسط و هم در کنار ظزف انجام بشه ...کناره ها زودتر خودش رو میگیره ...  برای اینکه مغز قسمت وسط هم بپزه و کناره ها هم نسوزه ..بهتره ظرف رو با بالاترین پنجره انتقال بدین ..در این حال چند دقیقه کافیه که مغزش هم بپزه . حالا حرارت باعث پختن وسط تارت میشه ولی کف و اطراف نمی سوزه . این ترفند ها برای اینه که گاهی فشار و شعله گاز ها در منازل  یکی نیست  و ممکنه در این مدت  زمان تارت یا کیک شما هنوز نپخته باشه ....  پس از اینکه کمی خنک شد میتونین برش بزنین . بعد از سرد شدن روش رو بپوشونین که خشک نشه .
 

نکات مربوط به تهیه آماندین آلبالو و سیب
آماندین در واقع نوعی تارت به شمار میره ولی به خاطر بادامی که داخلش داره بهش آماندین Amandine میگن . در صورت تمایل قبلا آلبالوها شکر پاشیده بشه تا مزه ترشی کمتر باشه .

+ نوشته شده در سه شنبه یازدهم آبان 1389ساعت توسط میترا |

کیک هویج فوری

 

 

موارد لازم:

 • هويج رنده شده 2 پيمانه
 • آرد 225 گرم
 • شكر قهوه اي 220 گرم
 • ماست خامه اي 300 ميلي ليتر
 • كشمش 1 پيمانه
 • تخم مرغ درشت 3 عدد
 • گردوي خرد شده 90 گرم
 • كره ذوب شده 60 گرم
 • دارچين 1 ق چ
 • بكينگ پودر 1 ق چ
 • جوش شيرين 1 ق چ
 • نمك نصف ق چ

طرز تهیه:

 فر را با حرارت 160 درجه سانتي گراد گرم كنيد . قالب مورد نظر را چرب كرده كنار بگذاريد . تمامي مواد را در ظرفي ريخته و به خوبي مخلوط كنيد . اين كيك احتياج به همزن ندارد . بعد از مخلوط شدن مواد را داخل قالب ريخته و به مدت 70 دقيقه داخل فر قرار دهيد . سپس از فر خارج كرده و بعد از خنك شدن با مرباي هويج و شكلات تزئين كنيد .

نکته:

از شکر معمولی هم میشه استفاده کرد
+ نوشته شده در سه شنبه یازدهم آبان 1389ساعت توسط میترا |

موکا کیک

 

 

مواد لازم:

کره 200 گرم * شکر 180 گرم * وانیل 4/1 ق.چ * تخم مرغ 4 عدد * آرد 250 گرم * پودر کاکائو 2 ق.س * نمک 1 پینچ * بیکینگ پودر 1 و 2/1 ق.چ * شیر280 میلی لیتر * قهوه فوری 2 ق.س *
مواد لازم برای کرم موکا :
زرده تخم مرغ 3 عدد * شکر 75 گرم * وانیل 4/1 ق.چ * آرد 35 گرم * شیر 250 میلی لیتر * قهوه فوری 1 ق.س * شکلات سیاه 50 گرم * ورق ژلاتین 2 عدد

طرز تهیه:

همه ی مواد لازم کیک را در کاسه دستگاه همزن برقی بریزید و مواد را با دور متوسط همزن بزنید تا با یکدیگر مخلوط شوند. آنگاه سرعت همزن را افزایش دهید و به مدت تقریبی 10 دقیقه مایه ی کیک را بزنید تا مایه غلیظ شود و رنگ آن نیز روشن تر به نظر برسد. سپس مایه را در قالب میان تهی به قطر 21 سانتیمتر که از قبل چرب کرده و آرد پاشیده اید بریزید و در دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت 45 دقیقه بپزید. حالا کیک را روی پنجره سیمی بگذارید تا خنک شود.
برای تهیه کرم موکا ، زرده های تخم مرغ ، شکر و وانیل را در کاسه مناسبی بریزید و به همزن برقی بزنید تا رنگش روشن شود. سپس آرد را بیفزایید و به همزدن ادامه دهید. شیر را در ظرف مناسبی بریزید و بجوشانید. حالا قهوه و شکلات را به آن اضافه کنید و این مخلوط را به تدریج روی زرده های زده شده بریزید. دوباره ظرف محتوی این مایه را روی حرارت بگذارید و پیوسته هم بزنید تا کرم غلیظ شود. اکنون آن را از روی حرارت بردارید و ژلاتین حل شده را به کرم بیفزایید.حالا صبر کنید تا کرم سرد و قابل استفاده شود

+ نوشته شده در سه شنبه چهارم آبان 1389ساعت توسط میترا |

کیک گلابی

 

مواد لازم:

آرد 150 گرم * شکر 150 گرم * کره 150 گرم * تخم مرغ 4 عدد * وانیل 4/1 ق.چ * نمک 1 پیچ *

مواد لازم برای کارامل :
شکر 200 گرم * آب 6 ق.س * کره 25 گرم * گلابی 1 کیلو گرم

طرز تهیه:

گلابی ها را پوست کنید. ار وسط به درازا دونیم کنید. هسته و قسمت های زائد آن را بگیرید. برای درست کردن کارامل قابلمه کوچکی را انتخاب کنید. شکر و آب را در آن بریزید و روی آتش تند بگذارید.کنار آن بمانید ولی هم نزنید. وقتی شکر از کنار ظرف شروع به رنگ گرفتن کرد با قاشق هم بزنید و حرارت را کم کنید تا رنگ دلخواه به دست آید. ( مرتب هم بزنید ) وقتی به رنگ دلخواه رسید از روی حرارت بردارید و در قالب بریزید.قالب را دور بگردانید تا تمام سطح قالب از کارامل پوشیده شود. حالا 25 گرم کره را به دیواره قالب بمالید و بقیه آن را روی کارامل بگذارید تا آب شود.گلابی های پوست کنده را روی کارامل کنار بچینید.تخم مرغ ها را در کاسه بشکنید . شکر ، وانیل و یک پنسه نمک را در آن بریزید و با هم زن برقی به مدت 5 دقیقه بزنید تا به شکل کرمی غلیظ درآید. آرد را روی این مایه الک کنید و با قاشق پلاستیکی از پائین به بالا و بدون گردش دورانی هم بزنید تا آرد با تخم مرغ و شکر مخلوط شود ولی پف آن بخوابد. مایه را درون قالب روی کارامل و گلابی بریزید و روی آن را صاف کنید.
سپس قالب را روی طبقه ی وسط فر با حرارت 400 درجه فارنهایت معادل 200 درجه سانتیگراد که 20 دقیقه قبل روشن کرده اید بگذارید تا به مدت 30 دقیقه بماند و پخته و طلایی شود.پس از 30 دقیقه قالب کیک را از فر بیرون بیاورید و همانطور داغ ظرف مورد نظر را که اندازه ی دهانه قالب باشد روی قالب بگذارید و کیک را برگردانید.
این کیک هم به صورت گرم و هم به صورت سرد سرو می شود

خانم سید نیا

+ نوشته شده در یکشنبه چهاردهم شهریور 1389ساعت توسط میترا |

کیک سیب - گلریز کاوه

مواد لازم:

آرد 300 گرم
آرد ذرت 50 گرم
کره یا مارگارین 250 گرم
پودر شکر 250 گرم
تخم مرغ 5 عدد
بیکینگ پودر 2/1 قاشق چایخوری
وانیل 4/1 قاشق چایخوری
سیب درشت 2 تا 3 عدد

طرز تهیه:

کره و پودر شکر را با همزن برقی می زنیم تا کاملا" پوک شود. تخم مرغها را دانه دانه اضافه کرده وانیل را نیز اضافه می کنیم بعد از مخلوط شدن آرد، آرد ذرت و بیکینگ پودر را داخل مواد ریخته و خوب مخلوط می کنیم. قالب مستطیل 25*35 سانتی متری را چرب می کنیم. مواد کیک را داخل قالب می ریزیم. سطح کیک را صاف کرده و سیب های ورقه شده نازک را روی مواد می چینیم. قالب را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتیگراد که از قبل گرم شده می گذاریم و بعد از 45 دقیقه کیک پخته شده را از فر خارج می کنیم. بعد از یک ربع کیک را از قالب خارج می کنیم. در صورت تمایل قبل از پخت می توانید روی سیب ها را دارچین بپاشید و همچنین بعد از پخت روی سیب ها را مارمالاد گرم شده زردآلو بمالید.

 

+ نوشته شده در چهارشنبه بیستم مرداد 1389ساعت توسط میترا |

کیک فنجانی با سس شکلات - گلریز کاوه

مواد لازم:

شکلات سیاه 200 گرم
کره 100 گرم
آرد 1 تا 2 قاشق سوپخوری
پودر کاکائو 1 قاشق سوپخوری
شکر 75 گرم
تخم مرغ 3 عدد

طرز تهیه:

شکلات و کره خرد شده را روی حرارت غیر مستقیم ذوب کنید تا مواد ذوب شده و صاف و یکدست شود. آرد، پودر کاکائو، شکر را با مواد مخلوط کنید. تخم مرغها را داته دانه داخل مواد ریخته هم بزنید قالبهای فنجانی را با کمی کره ذوب شده چرب کنید. مواد آماده را داخل قالبهای آماده بریزید و روی قالبها را با فویل بپوشانید و به مدت 3 ساعت و یا یک شب داخل فریزر قرار دهید. فر را با حرارت 220 درجه سانتیگراد گرم کنید. قالبها را داخل فر قرار داده و به مدت 7 دقیقه زمان دهید سپس قالب را برگردانید و 7 دقیقه دیگر زمان دهید. در نهایت از فر خارج کرده و 2 دقیقه صبر کنید. اطراف کیک را با پالت جدا کرده به آرامی داخل ظرف برگردانید

+ نوشته شده در چهارشنبه بیستم مرداد 1389ساعت توسط میترا |

کیک نارگیل و آناناس

مواد لازم:

تخم مرغ 3 عدد – روغن مایع 3/2 پیمانه – شکر 3/2 پیمانه – وانیل یا رنده پوست لیمو 4/1 قاشق چایخوری – آناناس خرد شده 3/2 پیمانه – نارگیل 1 پیمانه – آرد 2 پیمانه – بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری – شیر 2 قاشق سوپخوری
مواد لازم رویه کیک آناناس :
پودر قند 1 و 2/1 پیمانه – آب آناناس 2 قاشق سوپخوری – کره 2 قاشق چایخوری
طرز تهیه:

قالب گرد شیار دار 20 سانتی متری را با روغن یا کره چرب کنید ، کف و اطراف قالب را با نارگیل خشک بطور یکسان بپوشانید و سپس قالب را تکان دهید تا اضافه نارگیل بریزد .
تخم مرغ ، روغن ، شکر و وانیل را بریزید تا حجم آن زیاد شود و رنگ آن روشن شود .
آناناس و پودر نارگیل را اضافه کنید و مخلوط کنید سپس آرد ،بکینگ پودر و شیر را اضافه کرده تا مخلوط صافی بدست آید .
درون قالب ریخته به مدت 45 دقیقه در فر 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتی گراد قرار دهید .
طرز تهیه رویه کیک : پودر قند ، آب آناناس و کره را در ظرفی ریخته سپس به صورت غیر مستقیم ( بن ماری ) مخلوط را هم زده تا کره حل شود و یک رویه کیک شفاف و صافی بدست آید بعد از کمی خنک شدن با استفاده از یک قاشق کرم را روی کیک بریزید و بگذارید که از اطراف کیک سرازیر شود و در خاتمه با پودر نارگیل رنگ شده تزئین کنید .

+ نوشته شده در دوشنبه یازدهم مرداد 1389ساعت توسط میترا |

مافین موکا ، موز

مواد لازم:

مارگارین یا کره یک پیمانه
شکر سفید 1/4 و 1 پیمانه
تخم مرغ یک عدد
موز له شده 3 عدد
قهوه فوری یک قاشق شوپخوری
آب یک قاشق سوپخوری
وانیل 1/4 قاشق چای خوری
آرد 1/4 و 2 پیمانه
نمک 1/4 قاشق چای خوری
بکینگ پودر یک قاشق چای خوری
جوش شیرین یک قاشق چای خوری
شکلات چیپسی یک پیمانه

طرز تهیه:

فر را با 350 فارنهایت گرم کنید کره و شکر و نخم مرغ و موز را مخلوط کنید سپس وانیل و قهوه حل شده را بیفزائید در انتها مجموعه مواد خشک را نیز اضافه و حل شده شکلات چیپسی را بیفزائید.
در کپسول مافین ریخته و درفر به مدت 25 دقیقه قرار دهید تا قهوه ای شود.

+ نوشته شده در دوشنبه یازدهم مرداد 1389ساعت توسط میترا |

نان حلزوني مخصوص صبحانه

مواد لازم:

آرد 220 گرم
نمك 1/2 قاشق چاي خوري
شكر 50 گرم
پودر مايه خمير 7 گرم
شير ولرم 5 قاشق سوپ خوري
تخم مرغ 1 عدد
روغن مايع 2 قاشق سوپ خوري
كره ذوب شده 30 گرم
پودر قند مقداري براي روي نان
طرز تهیه:

در ظرفي مناسب آرد و نمك ريخته و مخلوط كنيد سپس شكر را اضافه كنيد . وسط آرد را گود كرده پودر مايه خمير و شير را به آن افزوده و مخلوط كنيد و به مدت 15 دقيقه روي آن را پوشانده و در محيطي گرم قرار دهيد. در كاسه ديگري تخم مرغ و روغن مايع را با قاشق هم زده و به آرد آماده شده بيفزائيد و به شكل خمير درآوريد و به مدت 8 - 10 دقيقه ورز دهيد و كاسه اي را با روغن جامد چرب كرده خمير را داخل آن بگذاريد و با محافظ چرب شده روي آن را پوشانده و در محيطي گرم به مدت يك الي يكساعت و نيم استراحت دهيد تا حجم خمير به دو برابر برسد. بعد از استراحت خمير را كمي ورز داده و رل كنيد و به 10 قسمت تقسيم كنيد هر قسمت را به طول 38 سانتي متر لوله كرده و به شكل حلزوني در سيني چرب شده بافاصله قرار داده و به وسيله برس
به آرامي كره ذوب شده را روي خمير بماليد روي آن را پوشانده 45 دقيقه استراحت دهيد سپس پودر قند پاشيده در فري كه از قبل گرم است طبقه وسط با دماي 190 درجه سانتي گراد 375 درجه فارنهايت شماره 5 و به مدت 10 دقيقه تا طلائي شود. بعد از فر نانها را خنك كرده و پودر قند بپاشيد

+ نوشته شده در دوشنبه یازدهم مرداد 1389ساعت توسط میترا |

نان کروسان

 

مواد لازم:

خمیر ترش یک ق.س
شیر یک پیمانه
شکر یک قاشق غذاخوری
کره 100 گرم
شکر 2/1 پیمانه
نمک 4/1 ق.چ
وانیل یک ق.چ
تخم مرغ 3 عدد
آرد 4 پیمانه
مواد میانی :
دارچین به میزان لازم
کشمش 100 گرم
شکر 2 ق.غ
مواد رومال:
زرده تخم مرغ یک عدد
شهد یک ق.غ

طرز تهیه:

ابتدا در ظرف کوچکی شیر را تا دمای 40 الی 45 درجه سانتیگراد کرده ، سپس یک ق.غ شکر اضافه می کنیم و هم می زنیم تا حل شود. پودر خمیر ترش را اضافه کرده ، 3 تا 5 دقیقه صبر می کنیم تا عمل بیاید. در ظرف دیگری کره ، شکر ، نمک ، وانیل و تخم مرغ را خوب مخلوط کرده سپس مایه ی خمیر عمل آمده را اضافه می کنیم و نیمی از آرد را در آن ریخته و هم می زنیم(به اندازه ای آرد اضافه شود که خمیر به دست نچسبد) خمیر را ورز داده و روی آن را می پوشانیم تا حجمش 2 برابر شود بعد خمیر را با وردنه به قطر 4 میلیمتر باز کرده، مثلثی شکل بریده و از مواد میانی وسط آن گذاشته و می پیچیم، روی آن را با دستمال نازک پوشانده و مجددا" 20 دقیقه استراحت می دهیم. در آخر با قلمو روی نان ، رومال زده و با حرارت 380 درجه سانتی گراد به مدت 15 الی 20 دقیقه می پزیم.

 

+ نوشته شده در دوشنبه یازدهم مرداد 1389ساعت توسط میترا |

کیک پای سیب و کاسترد

مواد لازم:

کره 200گ شکر 110 گ تخم مرغ 2 عدد آرد 190 گ بیکینگ پودر 2 ق چ پودر کاسترد40 گ سیب 300 گ کره ذوب شده 1 ق س شکر اضافه 2 ق چ دارچین 1 ق چ کرم کاسترد: پودر کاسترد 2 ق س شکر 55 گ شیر 250 میلی لیتر کره 20 گ وانیل 4/1 ق چ

طرز تهیه:

ابتدا کرم را به این ترتیب آماده می کنیم پودر کاسترد + شکر را در ظرفی ریخته مخلوط کنید شیر را اضافه کرده مواد را روی حرارت قرار دهید مرتب هم بزنید تا کرم غلیظ شود از روی حرارت بردارید کره و وانیل را اضافه کنید کرم را کنار بگذارید تا خنک شود. طرز تهیه کیک : قالب گرد 23 سانتی متری را چرب کرده کنار بگذارید فر را با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کنید کره + شکر را با همزن برقی بزنید بعد از مخلوط شدن تخم مرغ را دانه دانه اضافه کنید آرد + بیکینگ پودر و پودر کاسترد را مخلوط کرده به مواد قبلی اضافه کنید و بعد از مخلوط شدن تمام مواد ، نیمی از آن را کف قالب پهن کرده کرم را روی مواد ریخته سپس نیم دیگر را روی کرم پهن کنید سیب های ورقه شده نازک را روی سطح کیک بچینید روی سیب ها را دارچین بپاشید و درفر به مدت یک ساعت بپزید پس از فر خارج کرده کره اضافه را روی سیب ها برس بزنید و روی آن را باشکر اضافه پوشش دهید.

+ نوشته شده در دوشنبه یازدهم مرداد 1389ساعت توسط میترا |

مافین

مواد لازم:

آرد 350 گرم
تخم مرغ 2 عدد
شير 300 ميلي ليتر
نمك 8/1 قاشق چايخوري
BP 2 قاشق مربا خوري
وانيل 4/1 قاشق چايخوري
پودر كاكائو 2 قاشق غذا خوري
ماست 2 قاشق غذا خوري
كره آب شده 150 گرم

طرز تهیه:

ابتدا قالب مخصوص مافين را چرب كرده و كاملاٌ آرد پاشي مي نماييد. فر را هم روشن نموده با درجه 200 سانتيگراد آن را تنظيم نماييد . مواد خشك را با هم مخلوط كرده ( آرد – شكر – BP – وانيل – نمك – پوست پرتقال) در يك كاسه ريخته و وسط كاسه را گود نماييد سپس در يك كاسه ديگر شير و تخم مرغ را با هم مخلوط كنيد همينطور ماست راباچنگال هم بزنيد . بعد از آن مواد تخم مرغ را وسط كاسه ريخته و بعد كره آب شده را اضافه كنيد و در حد مخلوط شدن با همزن سيمي هم بزنيد و بعد از آن شكلات را اضافه نماييد . از مواد با قاشق داخل قالب مافين را پر كرده و بعد در فر 220 درجه سانتي گراد به مدت يك ربع الي 20 دقيقه در پنجره وسط بپزيد . نكات مهم : براي قالبها نياز نيست كاغذ بياندازيد زيرا چربي را به خودش مي گيرد . مي توان مواد را نصف ساده درست كرد و يا نصف آن را كاكائو كنيد در اين صورت مافين شكلاتي مي شود . مي توانيد به جاي خرده شكلات از انواع ميوه ها و يا مرباها استفاده نماييد اگر هر افزودني كه خواستيد اضافه كنيد بهتر است در كمي آرد بغلطانيد . ( آلبالو ‌‌‌" با شكر يك جوش بخورد " شاه توت در آرد غلطانده شود و يا موز له شود.)

+ نوشته شده در دوشنبه یازدهم مرداد 1389ساعت توسط میترا |

کیک بادام و توت فرنگی

مواد لازم کیک:
تخم مرغ 8 عدد
پودر شکر 170 گرم
بادام برشته شده و آسیاب کرده 100 گرم
آرد 200 گرم
وانیل 4/1 قاشق چایخوری
مواد لازم کرم:
توت فرنگی 450 گرم
پودر شکر 260 گرم
آب آلبالو 1 پیمانه
پنیر خامه ای 250 گرم
پوست لیموی رنده شده 1 قاشق چایخوری
خامه فرم گرفته 300 گرم
پودر ژلاتین 2 قاشق سوپخوری
آب سرد 4/1 پیمانه

طرز تهیه:

تخم مرغها و پودر شکر را در کاسه ای بریزید و با همزن برقی بزنید تا غلیظ و کمرنگ شود. آنگاه بادام، آرد و وانیلین را بیفزایید و به آرامی مخلوط کنید. حالا مایه را درون قالب کمربندی به قطر 23 سانتیمتر که کف آنرا با کاغذ روغنی پوشانده اید بریزید و در فر گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد به مدت تقریبی 40 دقیقه یا تا زمانی که روی کیک طلائی رنگ شود بپزید. سپس صبر کنید تا کیک کاملا" خنک شود بعد کیک را از ارتفاع به سه قسمت تقسیم کنید و ببرید. حالا یک لایه از کیک را درون قالب بگذارید و روی کیک را با شربت توت فرنگی مرطوب کنید. پس از آن نیمی از کرم را روی کیک بمالید و لایه بعدی کیک را روی آن قرار دهید. دوباره سطح کیک را مرطوب کنید و باقیمانده کرم را روی آن بمالید و در آخر لایه باقیمانده از کیک را روی آن بگذارید و با شربت مرطوب کنید.
اینک در صورت دلخواه قدری ژله حل کرده توت فرنگی روی کیک بریزید و آن را در یخچال بگذارید تا ژله کاملا" ببندد. اکنون روی کیک را با توت فرنگی تزیین نمایید.
روش تهیه کرم:
12 عدد از توت فرنگی ها را کنار بگذارید و باقیمانده آنرا خرد کنید. آنگاه توت فرنگی خرد کرده، 160 گرم از پودر شکر و آب آلبالو را در کاسه ای بریزید و به مدت تقریبی یک ساعت کنار بگذارید. بعد توت فرنگی را از شربت خارج کنید و شربت را نگهدارید. در کاسه دیگری پنیر خامه ای، باقیمانده پودر شکر و پوست لیمو را با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود. سپس توت فرنگی را به آن بیفزایید. پودر ژلاتین را روی آب سرد بپاشید و به روش بن ماری حل کنید. پس از خنک شدن به مخلوط توت فرنگی اضافه کنید و در نهایت خامه را به کرم بیفزایید. حالا کرم آماده مصرف است

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد 1389ساعت توسط میترا |

كاپ كيك شكلات و پنير

مواد لازم:

 • آرد 195 گرم (1/5 پيمانه)
 • شكر قهوه‌اي 210 گرم (يك پيمانه)
 • پودر كاكائو 30 گرم ( 1/3پيمانه)
 • جوش‌شيرين يك قاشق چايخوري
 • نمك 1/8 قاشق چايخوري
 • وانيل نصف قاشق چايخوري

   

  مواد رويه پنيري:

  پنير خامه‌اي                         227 گرم (به دماي محيط رسيده باشد)

  شكر                                                                                65 گرم

   تخم مرغ                                                                            يك عدد

  وانيل                                                                         نصف قاشق چايخوري

  طرز تهيه رويه پنيري:

   

  پنير خامه‌اي كه قبلا آن را به دماي محيط رسانده بوديد را با همزن بزنيد تا كمي نرم شود. بعد شكر، تخم‌مرغ و وانيل را اضافه كرده و به هم زدن ادامه دهيد تا رنگ كرم مانندي پيدا كند. و آن را كنار بگذاريد.


   

  مواد مايع:

  روغن مايع                                                                                    1/3 پيمانه (80 ميلي‌ليتر)

  آب                                                                                     يك پيمانه (250 ميلي‌ليتر)

  سركه سفيد                                                                                 يك قاشق سوپخوري

  تهيه كاپ كيك:

  مواد خشك را مخلوط و در ظرف ديگر نيز مواد مايع را با هم مخلوط كنيد. وسط مواد خشك را گود كرده، مواد مايع را به آرامي داخل آن ريخته و خوب با هم مخلوط كنيد. دقت كنيد زياد مايه را هم نزنيد فقط مخلوط كنيد. بعد روي قالب‌هاي مافين (12 عدد) كاغذ انداخته و آنها را چرب كنيد و هر قالب را از مواد پر كنيد و در مركز هر كدام يكي، دو قاشق از مواد رويه پنيري، بريزيد. قالب‌ها را در فر از قبل گرم شده با دماي 180 درجه سانتي‌گراد، قرار دهيد و به مدت 25 دقيقه بپزيد. براي اطمينان از پخت، يك خلال چوبي را در قسمت كاكائويي فرو ببريد. اگر از مواد چيزي به خلال نچسبيد، پخته است.

   نكته:

   

  در صورت در دسترس نبودن شكرقهوه‌اي، مي‌توان از شكر سفيد استفاده كرده و همچنين در صورت نداشتن سركه‌سفيد مي‌توان از سركه قرمز استفاده كرد.

  منبع : خانواده سبز

 • + نوشته شده در چهارشنبه دوازدهم خرداد 1389ساعت توسط میترا |

  کیک پنیر شکلاتی2

   


  مواد لازم:

  برای پایه ی کیک:

  بیسکوییت جو* __________________________ ١٢۵ گرم

  کره ___________________________________ ۵٠ گرم

  برای قسمت خامه ای :

  پنیر خامه ای ____________________________ ٢۵٠ گرم

  شکلات after eight________________________ ١ بسته (٢٠٠ گرم)

  خامه ___________________________________٣٠٠ سی سی (٣ دسی لیتر)

  تزیین :

  به دلخواه:(گزینه:شکلات های تکه ای (به شکل قلب ،‌برگ...))

  *: منظورم از بیسکوییت جو، بیسکوییت هایی هست که جوی پرک دارند، معمولاً عسل و بعضی غلات دیگه رو هم دارند و خیلی خوشمزه و مقوی هستند! این نمونه ای ه که من استفاده کردم:

   

  طرزتهیه:

  بیسکوییت ها رو توی خرد کن خرد می کنیم،‌ کره رو آب می کنیم و باهاش مخلوط می کنیم. یه بشقاب قشنگ انتخاب می کنیم، کمربند یه قالب کمربندی ٢۴ سانتی رو وسط بشقاب می ذاریم، و مخلوط بیسکوییت و کره رو کف بشقاب داخل کمربند پهن می کنیم.

  !: دقت کنید که کاملاً کف ظرف رو بپوشانه،‌ اگر از کمربند بزرگتری استفاده می کنید، مواد رو به نسبت بیشتر کنید، اگر زیره کیک کاملاً بیسکوییت نباشه، وقتی کیک رو از قالب در می آوریم از ریخت می افته سریع.

  حالا قالب رو توی یخچال می ذاریم، و می رویم سراغ قسمت پنیری.

  after eightها رو توی میکرو ، یا به روش حمام آب (بن ماری‌) آب می کنیم و میگذاریم کمی خنک بشه.

   

  در این فاصله پنیر خامه رو با همزن می زنیم تا یکدست بشه.

  جداگانه خامه ی سرد رو با تیغه ی همزن خشک،تمیز و سرد می زنیم تا فرم بگیره.

   

  شکلات رو با پنیر مخلوط می کنیم، و بعد خامه رو، خوب به هم می زنیم تا کاملاً مخلوط یکدستی بدست بیاد (در این مرحله لازم نیست از همزن برقی استفاده کنیم می شه با لیسک مخلوط کرد مواد رو).

  حالا کرم آماده شده رو روی پایه ی کیک (پایه ی بیسکوییتی) می ریزیم و رویش رو صاف می کنیم،‌ توی یخچال می گذاریم. با حداقل برای ۴ ساعت توی یخچال بمونه.

   

  قبل از سرو، کمربند کیک رو از دورش جدا می کنیم،‌ روی کیک رو با شکلات تلخ ، یا شیرینی های مارزپانی یا هر چی دوست داریم (یا حتی هیچی )‌تزیین می کنیم، و نوش جان.

  منبع:تنبل خونه شاعباسی

  + نوشته شده در سه شنبه چهارم خرداد 1389ساعت توسط میترا |

  کیک شکلاتی2

  توضیحی در موردganache بدم که گونه ای کرم که از خامه و شکلات درست می شه برای داخل یا رویه ی کیک و شیرینی ه استفاده میشه. اصالتاً‌ فرانسوی ه. توضیحات بیشتر رو می تونید توی ویکی پدیا ببینید.


  مواد لازم:

  برای نان کیک:

  کره _________________________ ١٧۵ گرم

  شکر ________________________ ١٧۵ گرم

  تخم مرغ _____________________ ۴ عدد

  آرد سفید ____________________ ٢٠٠ گرم

  بکینگ پودر ___________________ ١.۵ قاشق چایخوری

  پودر کاکائو ____________________ ١ قاشق غذاخوری

  شکلات تخته ای پختنی*_________ ۵٠ گرم

  برای تر کردن کیک:

  قهوه _________________________ ١۵٠ سی سی

  یا شیر کاکائو ___________________ حدود ١٠٠ سی سی

  برای رویه کیک و لای کیک:

  خامه ________________________ ۴۵٠ سی سی (۴.۵ دسی لیتر)

  شکلات تخته ای پختنی* _________ ٣۵٠ گرم

  برای تزیین:

  شکلات های تزیینی یا خامه سفید

  *: باز توضیح تکراری بدم که منظورم از شکلات تخته ای شکلات بدون مغز ساده هست که برای داخل کیک و شیرینی ها استفاده میشه. این شکلات دمای ذوب پایینی داره،‌ و فاقد مغز (فندوق و...) هستش.

  طرزتهیه:

  ابتدا کره و شکر رو باهمزن خوب می زنیم که کرم مانندبشه. تخم مرغ ها رو دانه دانه اضافه می کنیم و به هم می زنیم. شکلات تخته ای رو به روش حمام آب یا داخل میکرو آب می کنیم و می گذاریم کمی خنک بشه. بعد داخل مواد می ریزیم.مواد خشک (بکینگ پودر+آرد+پودر کاکائو) رو با هم مخلوط می کنیم و کم کم داخل مایه ی کیک می ریزیم. خیلی زیاد به هم نزنید فقط در حدی که مواد مخلوط بشوند.

  مایه رو داخل قالب کمربندی شماره ٢٠که کف آن رو کاغذقنادی گذاشته ایم، می ریزیم. کیک رو روی پنجره پایین فر با حرارت ١٨٠ درجه سانتی گراد به مدت ٣۵ تا ۴٠ دقیقه می پزیم.

  تا کیک داخل فر هست،‌زمان مناسبی ه واسه آماده کردن کرم روی کیک. خامه رو داخل شیر جوش متوسطی می ریزیم و روی حرارت خیلی ملایم می ذاریم تا به جوش بیاد. وقتی که خامه جوش آمد،‌ از روی حرارت برمیداریمش. شکلات تخته ای هارو که تکه تکه کرده ایم داخلش می ریزیم و به هم می زنیم که همه شکلات ها داخل خامه آب بشوند و کاملاً کرم یکدست و صافی بدست بیاد.

  حالا کرم حاصله رو داخل یخچال میگذاریم تا کاملاً‌ سفت بشه. درصورتی که عجله دارید می تونید توی فریزر بگذارید.

  کیکی که پخته شده رو می گذاریم توی قالب کمی سرد بشه. بعد کناره هایش رو با چاقو از قالب جدا می کنیم و کیک رو از قالب در می آوریم و کاغذ قنادی رو از زیرش جدا می کنیم. کیک رو از مقطع عرضی به دوقسمت تقسیم می کنیم.

  با چنگال حفره هایی توی دو سطح درونی بدست آمده ایجادمی کنیم. و با قهوه یا شیر کاکائو کیک رو تر می کنیم.

  کرم گناشمون رو که حسابی خنک و سفت شده نصف می کنیم. نیمی رو روی یکی از نیمه های کیک پخش می کنیم.

  نیمه دیگه کیک رو روی آن قرار می دهیم. و بقیه کرم رو روی کیک و اطراف آن می دهیم. چاقوی بدون دندانه ای رو زیر آب داغ می گیریم بعد سریعاً با دستمال خشک می کنیم و روی کیک می کشیم تا صاف و براق بشه. در صورت لزوم این کار رو چند بار تکرار می کنیم.


  بعد می تونید یا چنگال یا نوک سیخ... روی کیک طرح های قشنگ ایجاد کنید یا با خامه تزیین کنید.

  دوره های کیک رو شکلات های تزیینی بچسبانید.

  منبع:تنبل خونه شاعباسی

  + نوشته شده در سه شنبه چهارم خرداد 1389ساعت توسط میترا |

  + کیک پنیر با شکلات خردشده


  موادلازم:

  برای نان زیر کیک:

  بیسکویت شکلاتی* ______________________________ ۴٠٠ گرم

  کره ___________________________________________ ١٢۵ گرم

  . اگر نبود همون ساقه طلایی  + یک قاشق غذاخوری شکر+ دو قاشق غذاخوری پودرکاکائو.

  مواد لازم برای قسمت پنیری کیک:

  پنیر خامه ای _____________________________________٨٠٠ گرم

  شکر ___________________________________________ ١ لیوان (٢۵٠ سی سی)

  آرد ___________________________________________ ۴ قاشق غذاخوری

  وانیل __________________________________________ ٢ قاشق چایخوری

  تخم مرغ _______________________________________ ۵ عدد

  شکلات شیری __________________________________ ٢٠٠ گرم

  برای تزیین:

  کرم تازه  (crème fraîche)_____________________١۵٠ سی سی

  پودرقند _______________________________________ ١ قاشق غذاخوری

  وانیل _________________________________________ ١ قاشق غذاخوری

  شکلات تخته ای*_______________________________ ١٠٠ گرم

   

  طرزتهیه:

  اول بیسکویت ها رو توی خرد کن حسابی خرد می کنیم بعد کره رو آب می کنیم با بیسکویت خردشده مخلوط می کنیم ته قالب کمربندی که با کف آن را با کاغذ قنادی پوشاندیم خمیرحاصل شده رو پهن می کنیم. (قالب ٢۴ سانتی خوبه ). در کناره های ظرف خمیر رو بالا می آریم. ظرف رو میگذاریم توی تخچال که خنک بشه و خودش رو بگیره.

  پنیر خامه ای ، دو قاشق از آرد ، وانیل و شکر رو باهم مخلوط می کنیم تا صاف و یکدست شوند. بعد تخم مرغ ها رو دانه دانه به مواد اضافه میکنیم و هر بار خوب مخلوط می کنیم.شکلات شیری رو تکه تکه می کنیم و با باقیمانده آردمخلوط می کنیم. بعد ان هارو به مخلوط پنیر و ...اضافه می کنیم.

  مایه رو روی مخلوط بیسکویت می ریزیم و توی فر روی حرارت 175 درجه سانتی گراد روی پنجره وسط می گذاریم تا کاملاً خودش رو بگیره (حدود 75 دقیقه). در صورتی که احساس کردین داره روی کیک قهوه ای میشه ولی هنوز کامل نبسته، روی کیک رو با کاغذ یا فویل بپوشانید.

  وقتی کیک کامل پخته شده، می گذاریم سرد بشه وقتی از حالت داغی درآمد، حداقل  4 ساعت میگذاریم توی یخچال باشه (اگر عجله ندارین بذارین یه شب تا صبح بمانه).  بعد کیک رو از قالب در می آوریم به آرامی کاغذ شیرینی رو ازش جدا می کنیم و توی بشقاب می گذاریمش.

  برای تزیین روی کیک، اول کرم تازه (crème fraîche) رو با پودر قند و وانیل مخلوط می زنیم، و کرم بدست آمده رو روی کیک می مالیم. حالا شکلات رو آب می کنیم و هر طرحی دوست داریم روی کیک با شکلات درست می کنیم. کیک رو می گذاریم توی یخچال تا رویش ببندد.

   

  همون طوری که دیده میشه ما چون نارگیل ریخته بودیم و شکلاتمون سفت شده بود مجبور شدیم مخلوط کنیمش با کرم تازه ، ولی اگه این کار رو نکنید می تونید طرح های بهتری با شکلات درست کنید.

   منبع :تنبل خونه شاعباسی

  + نوشته شده در دوشنبه سوم خرداد 1389ساعت توسط میترا |

  کیک پنیر شکلاتی  مواد لازم:

  برای قسمت زیرین کیک:

  بیسکویت گندم کامل( ساقه طلایی) ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱۸۰ گرم (حدود ۱۲ عدد)

  کره ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۷۵ گرم

  برای قسمت اصلی کیک:

  پنیر خامه ای ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ٨۰۰ گرم (مثلاْ‌ فیلادلفیا)

  شکر ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۲.۵ دسی لیتر (۱ لیوان)

  آرد ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۲ قاشق غذاخوری

  وانیل ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۲ قاشق چایخوری

  تخم مرغ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۴ عدد

  شکلاتAfter Eight  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱ بسته ۲۰۰ گرمی

  طرز تهیه:

  شکلات After Eight که معرف حضور همه هستش و تو ایران هم پیدامیشه:

  اول کره رو آب می کنیم. بیسکویت ها رو هم توی خرد کن حسابی خرد می کنیم. بعد بیسکویت و کره رو باهم مخلوط می کنیم. مخلوط رو کف یه قالب (ترجیحاْ‌ گردکمربندی با شماره ۲۲-۲۴) که کف آن رو کاغذ قنادی گذاشتیم پهن می کنیم. و با پشت قاشق یا لیسک روش رو صاف می کنیم. می گذاریم خنک بشه.

  بعد پنیر خامه ای بدون نمک رو با شکر با همزن می زنیم بعد مخلوط آرد و وانیل رو اضافه می کنیم و می زنیم و سپس تخم مرغ ها رو دونه دونه به مواد اضافه می کنیم. (یه دونه رو اضافه می کنیم می زنیم و بعد بعدی رو ).

  مواد رو نصف می کنیم. یه نصفه رو توی قالب کیک روی بیسکویت ها می ریزیم و روی پنجره پایینی فر با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد ۲۰ دقیقه می پزیم. روی کیک کمی می بندد.

  بعد کیک رو از توی فر در می آریم ۸ قطعه از شکلات ها رو رویش می چینیم تا وقتی گرم هستش و شکلات ها کمی آب میشه. بقیه مایه کیک رو رویش می ریزیم و ۴۰ دقیقه دیگه می پزیمش.

  وقتی پختیم و تمام شد از فر در می آریم و ۸ تا ۹ قطعه دیگه شکلات می ذاریم رویش. کیک رو با قالب توی یخچال می گذاریم یه شب بمونه (حداقل۶ ساعت).

  وقتی کاملاْ‌ کیک خنک شد کمربندی دور قالب رو باز می کنیم و دورش رو با چاقوی تیزی می بریم. من این دفعه دور قالب هم کاغذ قنادی گذاشتم ولی اگه بخواهید دور کیک کاملاْ صاف باشه این کار رو نکنید و بعد با چاقو دورش رو ببرید و از قالب جدا کنید.کاغذ قنادی رو به آرامی از ته کیک جدا کنیدو کیک رو توی بشقاب مناسبی قرار بدهید.

  بقیه شکلات ها رو توی کاسه توی میکرو آب می کنیم و روی کیک می دهیم. دوباره چند دقیقه کیک رو توی یخچال بگذارید.

  !: توجه کنید که ممکنه سطح کیک توی فر ترک بخوره این اشکالی نداره. می تونید بعد با شکلات آب کرده اون رو پر کنید.

  !!: کیک توی فر کمی پف می کنه و بالا می آد. ولی بعد دوباره موقع سرد شدن پفش می خوابه و مشکلی نیست.

  منبع:تنبل خونه شاعباسی

  + نوشته شده در دوشنبه سوم خرداد 1389ساعت توسط میترا |

  چیز کیک شکلاتی

   

  مواد لازم:
  بیسکوئیت ساده:200 گرم. کره :50 گرم. پودر کاکائو: 1 ق.س.
  مواد میانی:
  پنیر خامه ای: 750 گرم. تخم مرغ: 3 عدد. شکر :150 گرم. شکلات تلخ: 300 گرم. وانیل:1/4 ق چ.
  طرز تهیه:
  فر را با دمای 180 درجه گرم می کنیم.
  پودر بیسکوئیت و کره و پودر کاکائو را مخلوط و کف قالب 23 سانتی پهن می کنیم و خوب فشار می دهیم.
  تخم مرغ و پنیر و وانیل وشکر را با دور آرام همزن می زنیم تا خوب مخلوط شوند. شکلات ذوب شده و از دما افتاده را نیز اضافه می کنیم و خوب مواد را مخلوط می کنیم و این مواد را روی بیسکوئیت می ریزیم وبه مدت 35 دقیقه در فر می پزیم.
  بعد از این مدت فر را خاموش و کیک را به مدت 35 دقیقه دیگر با در باز در داخل فر خنک می کنیم.
  کیک را به مدت 4 ساعت درون یخچال می گذاریم و بعد سرو می کنیم.
  -بعد از 35 دقیقه هنوز وسط کیک حالت مایع دارد که این نشانه خام بودنش نیست وقتی سرد شود سفت خواهد شد.

  + نوشته شده در دوشنبه سوم خرداد 1389ساعت توسط میترا |

  رولت خامه ای

  مواد لازم:

  تخم مرغ 5 عدد شکر 150 گ آرد 150 گ آب جوش 2/1 استکان شربت 4/1 استکان

  طرز تهیه:

  زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کرده زرده ها را با شکر مخلوط کرده با همزن برقی بزنید آب جوش را اضافه کنید به زدن ادامه دهید تا مایه سفید و غلیظ شود . شربت را به مواد فوق اضافه کنید سفیده را جداگانه بزنید تا فرم بگیرد زرده وسفیده را با هم مخلوط کنید آرد را به مواد بیافزایید.همه مواد را به آرامی مخلوط کنید. در یک سینی 60×40 کاغذ بیاندازید مایه را روی کاغذ ریخته با پالت صاف کنید و در فری که با آخرین درجه گرم کرده اید بمدت 10 دقیقه قرار دهید بعد از اینکه نان رولت را از فر خارج کردید رویش را بپوشانید تا کمی خنک شود سپس آنرا لوله کنید در یخچال قرار دهید سپس نان را باز کنید و سطح آنرابا خامه فرم گرفته پوشش دهید و مجدداً آن رالوله کنید در ظرف دلخواه قرار دهید و رویش رابه دلخوه تزیین کنید

  + نوشته شده در چهارشنبه یکم اردیبهشت 1389ساعت توسط میترا |

  کیک بهار نارنج

   

   

  مواد لازم:

  کره یا مارگارین 200 گرم - شکر 150 گرم- تخم مرغ 4 عدد- وانیل مایع 1 قاشق چایخوری- آرد 220 گرم - بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری- بادام آسیاب شده 90 گرم- شربت بهار نارنج به میزان لازم - کرم کره ای به میزان لازم- مربای بهار نارنج (بدون شیره) به میزان لازم

  طرز تهیه:

  قالبی به قطر 20 سانتیمتر را چرب کنید سپس کره وشکر را با همزن برقی بزنید تا زمانی که رنگ مایه روشن شود. آن گاه تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید، وانیل را نیز بیفزایید. حالا آرد و بکینگ پودر را به تدریج ریخته و در آخرین مرحله بادام تست شده را داخل مایه ریخته و ؟؟خوب مخلوط کنید. اکنون مایه را داخل قالب بریزید و در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت تقریبی 30 دقیقه بپزد سپس آن کیک را از فر خارج کنید و بگذارید در قالب خنک شود ،بعد کیک را از قالب خارج نمایید.
  کیک را از ارتفاع دو قسمت کنید و یکی از لایه ها را روی ظرف سرو قرار دهید و سطح آن را با شربت مرطوب نمایید. حالا تمام سطح کیک را با کرم بپوشایند و مقداری مربای بدون شیره روی کرم پخش کنید.
  لایه های دوم را روی کرم و مربا بگذارید و سطح روی کیک را نیز با شرکت مرطوب کنید. سپس با کرم کره ای و مربا روی کیک را ترش کنید.

  + نوشته شده در سه شنبه هفدهم فروردین 1389ساعت توسط میترا |

  کیک میوه های تابستانی

   

  مواد لازم:

  بستنی شل شده وانیلی 2 لیوان 500 میلی لیتر- کیک اسفنجی 6 تخم مرغی 1عدد- خامه فرم گرفته 400 گرم- پنیر خامه ای 300 گرم- زرده تخم مرغ 5 عدد- شیر 150 میلی لیتر- شکر 150 گرم- وانیل 2/1 قاشق چایخوری- ژله توت فرنگی یا آلبالو 2 بسته - آب جوش 250 میلی لیتر (1 لیوان

  طرز تهیه:

  ژله را با آب جوش مخلوط کرده و روی بخار قرار می دهیم تا کاملاً یکدست شود کیک اسفنجی را از عرض برش می زنیم تا 2 لایه شود. لایه اول را در قالب کمربندی که کیک را پخته ایم قرار داده و مایه آماده شده را روی آن می ریزیم در این مرحله می توانیم داخل مایه میوه یا کمپوت قرار دهیم. لایه دوم کیک را روی دسر قرار داده و قالب را یک شب در یخجال می گذاریم تا بپزد. سپس از قالب خارج کرده و با خامه یا کرم گاناش تزئین می کنیم

  + نوشته شده در سه شنبه هفدهم فروردین 1389ساعت توسط میترا |

  کیک کشمشی

   

  مواد لازم:

  آب پرتقال 2 پیمانه
  کره 3/2 پیمانه
  شکر قهوه ای3/2 پیمانه
  تخم مرغ 3 عدد
  آرد 1 و 4/3 پیمانه
  بیکینگ پودر 1و2/1 قاشق چایخوری
  کشمش 160 گرم
  نمک 4/1 قاشق چایخوری
  شیر 3 قاشق سوپخوری

  طرز تهیه:

  آب پرتقال و کشمش را در ظرفی ریخته و به مدت 30 دقیقه در دمای آشپزخانه قرار دهید. از طرف دیگر کره و شکر قهوه ای را با همزن برقی بزنید تا کاملا" یکدست شود و بعد تخم مرغها را دانه دانه اضافه کرده و بعد مواد خشک الک شده و شیر را اضافه کنید و در نهایت کشمش ها را بیفزایید و بعد مایه را داخل قالب گردی به قطر 23 سانتیمتر که کف و اطراف آن را با کاغذ شیرینی پزی پوشانده ایت ریخته و به مدت 50 تا 60 دقیقه در دمای 180 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت بپزید.
  یادآوری: کشمش ها را به مدت 30 دقیقه در آب خیس کرده و بعد آن را در آبکش ریخته و با دستمال مخصوص آن را خشک کرده و بعد در آب پرتقال خیس می کنیم

  + نوشته شده در سه شنبه هفدهم فروردین 1389ساعت توسط میترا |

  کیک قهوه

  مواد لازم:

  کره 160 گرم
  شکر 180 گرم
  وانیل 4/1 قاشق چایخوری
  تخم مرغ 3 عدد
  آرد 300 گرم
  بیکینگ پودر 1 قاشق چایخوری
  نمک 4/1 قاشق چایخوری
  قهوه فوری 2 قاشق چایخوری
  شیر 125 میلی لیتر
  مواد لازم کرم موکا
  1- کره 60 گرم
  شکر 60 گرم
  آرد 40 گرم
  شیر 250 میلی لیتر
  قهوه فوری 1 قاشق سوپخوری
  شکلات سیاه 60 گرم

  طرز تهیه:

  کره، شکر، وانیل را در کاسه مناسبی بریزید و با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود. آنگاه تخم مرغ ها را یکی یکی بیفزایید و مخلوط کنید. در کاسه دیگری آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم الک کنید. شیر و قهوه را با یکدیگر مخلوط سازید و سپس به ترتیب قدری از مخلوط آرد و قدری از مخلوط شیر به مایه بیفزایید. حالا مایه را در قالب چربکرده و آرد پاشی شده به قطر 24 سانتیمتر بریزید و در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد، به مدت تقریبی 40 دقیقه یا تا زمانی که کیک بپزد و طلایی رنگ شود، قرار دهید. کیک را پس از ده دقیقه روی پنجره سیمی برگردانید تا کاملا" خنک شود. اکنون می توانید کیک را از ارتفاع به سه قسمت مساوی ببرید و بین لایه های ان کرم موکا بمالید. لایه های کیک را روی هم قرار دهید و در صورت دلخواه رو و اطراف کیک را با خامه فرم گرفته بپوشانید و یا با خمیر شکلاتی تزیین کنید.
  روش تهیه کرم موکا:
  کره، شکر، آرد را در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت پیوسته هم بزنید، سپس شیر و قهوه را با هم مخلوط کنید و درون مخلوط آرد بریزید. به کمک قاشق چوبی کرم را هم بزنید تا غلیظ شود و در آخر شکلات را بیافزایید و کرم را از روی حرارت بردارید.

  + نوشته شده در سه شنبه هفدهم فروردین 1389ساعت توسط میترا |

  کیک فلورانتین

   

  مواد لازم:

  شکلات سیاه 60 گرم - شیر 160 میلی لیتر- کره نرم 90 گرم - شکر قهوه ای 220 گرم - تخم مرغ 2 عدد- آرد 100 گرم - پودر کاکائو 2 قاشق سوپخوری - بادام آسیاب کرده 40 گرم- بکینگ پودر 4/3 قاشق چایخوری -
  کرم گاناش:
  خامه 60 گرم - شکلات شیری 100 گرم
  تزئین کیک :
  بادام پرک شده 80 گرم- میوه های شکری و خرد کرده 300 گرم - شکلات سیاه ذوب کرده 50 گرم

  طرز تهیه:

  شکلات را به روش بن ماری ذوب کرده و شیر را بیفزایید کره، شکر و تخم مرغ ها را با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود و رنگ مایه روشن شودو سپس مخلوط شکلات ذوب کرده و شیر را به مایه تخم مرغی اضافه کنید و حالا آرد و پودر کاکائو و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و به همراه بادام به مایه قبلی بیفزایید و به هم بزنید تا همه موادخ وب با هم ترکیب شوند و داخل قالب های مافین را با کپسول کاغذی بپوشانید و مایه را بین آنها به طور مساوی تقسیم کنید. اکنون قالب را داخل سینی بگذارید و در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد (شماره 4 اجاق) به مدت تقریبی 25 دقیقه بپزید و سپس کیکها را روی پنجره سیمی خنک کنید. کرم گاناش را روی کیکهای خنک شده بمالید و با بادام و میوه شکری روی گاناش را بپوشایند و حالا شکلات ذوب کرده را در قیف کاغذی بریزید و با خطوطی از شکلات روی کیکها را تزئین کنید.
  کرم گاناش:
  خامه را در ظرف مناسبی بریزید و روی اجاق بگذارید تا خامه گرم شود و سپس شکلات را بیفزایید و مرتب به هم بزنید تا مخلوط صاف و یکدست شودو پس از خنک شدن مصرف کنید

  + نوشته شده در سه شنبه هفدهم فروردین 1389ساعت توسط میترا |

  کیک موکا با کرم وانیلی

  مواد لازم:

  مواد لازم برای 14-16 نفر
  کره یا مارگارین 180 گرم
  شکر قهوه ای 240 گرم
  شکر سفید 90 گرم
  تخم مرغ 3 عدد
  ساور کریم 180 گرم
  پودر کاکائو 3 قاشق سوپخوری
  قهوه فوری 1 قاشق سوپخوری
  شکلات سیاه 30 گرم
  آب جوش 1و2/1 پیمانه
  آرد 450 گرم
  بیکینگ پودر 2 قاشق سوپخوری
  وانیل 4/1 قاشق چایخوری
  مواد لازم برای کرم وانیلی:
  خامه ساده 200 گرم
  شکر 60 گرم
  ورق ژلاتین 5 عدد
  وانیل 4/1 قاشق چایخوری

  طرز تهیه:

  کره، شکر قهوه ای و شکر سفید را در کاسه مناسبی بریزید و با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود. آنگاه تخم مرغ ها را یکی یکی بیفزایید و مخلوط کنید. سپس ساور کریم را اضافه کنید. در کاسه دیگری پودر کاکائو، قهوه، شکلات و آب جوش را با هم مخلوط کنید و به مایه قبلی بیفزایید. حالا آرد، بیکینگ پودر و وانیل را هم به مایه اضافه کنید و پس از مخلوط کردن مواد با یکدیگر مایه را درون دو قالب به قطر 23 سانتیمتر بریزید و در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت تقریبی 40 دقیقه بپزید. پس از آن کیک ها روی پنجره سیمی خنک کنید. اکنون وسط کیک ها را خالی کنید و کرم وانیلی را درون آنها بریزید. صبر کنید تا کرم نیم بند شود (در یخچال) بعد آنها را روی هم بگذارید و دوباره به مدت 3 ساعت در یخچال نگه دارید، تا کرم کاملا" ببندد و کیک آماده مصرف شود.
  روش تهیه کرم وانیلی:
  خامه، شکر را درون ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا شکر حل شود. ورقه های ژلاتین را در آب سرد بخیسانید و روی حرارت غیر مستقیم آن را حل کنید. سپس ژلاتین حل کرده را به مخلوط خامه و شکر بیفزایید. وانیل و شکلات را نیز درون مخلوط قبلی بریزید و صبر کنید تا کرم خنک شود. بعد خامه فرم گرفته را به آن بیفزایید و مخلوط کنید. اکنون کرم آماده مصرف است.

  + نوشته شده در سه شنبه هفدهم فروردین 1389ساعت توسط میترا |

  کیک کاپو چینو

  مواد لازم:

  تخم مرغ 5 عدد
  پودر شکر 120 گرم
  وانیل 2/1 قاشق چایخوری
  پودر کاکائو 45 گرم
  نمک 4/1 قاشق چایخوری
  مواد لازم کرم:
  پنیر خامه ای 225 گرم
  پودر شکر 45 گرم
  شکلات سیاه رنده شده 30 گرم
  خامه فرم گرفته 150 گرم
  دارچین 4/1 قاشق چایخوری
  مواد لازم رویه:
  خامه فرم گرفته 300 گرم
  قهوه فوری 2 قاشق چایخوری

  طرز تهیه:

  زرده های تخم مرغ را همراه با نیمی از پودر شکر و وانیل در کاسه مناسبی بریزید و با همزن برقی بزنید تا کمرنگ و غلیظ شود. سپس در کاسه دیگری سفیده تخم مرغ را با باقی مانده پودر شکر با همزن برقی بزنید تا کاملا" فرم بگیرد. آنگاه زرده ها و سفیده های تخم مرغ را به آرامی با هم مخلوط نمایید. حالا پودر کاکائو و نمک را به مایه بیفزایید و مایه را در سینی به اندازه 23*33 سانتیمتر که با کاغذ روغنی پوشانده اید بریزید و در فر گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد به مدت تقریبی 15 دقیقه بپزید. پس از اینکه کیک خنک شد، آن را از طول به 3 قسمت مساوی ببرید و بین لایه های کیک را با کرم بپوشانید و روی هم قرار دهید. اکنون رو و اطراف کیک را با مخلوط خامه فرم گرفته و قهوه بپوشانید و با شکلات قهوه تزیین کنید.
  روش تهیه کرم: پنیر خامه ای را همراه با پودر شکر در کاسه ای بریزید و با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود. سپس شکلات رنده کرده، خامه فرم گرفته (150 گرم) و دارچین را بیفزایید و مخلوط کنید

  + نوشته شده در یکشنبه دوم اسفند 1388ساعت توسط میترا |

  کیک برگردان بادام شکلاتی

  مواد لازم:

  برای 8 نفر
  رویه کیک:
  کره 6 قاشق سوپخوری + مقداری برای چرب کردن قالب
  شکر قهوه ای 4/3 پیمانه
  عسل 4/1 پیمانه
  بادام پرک و تست شده 1 و 4/1 پیمانه
  مواد کیک:
  آرد 1و4/1 پیمانه
  پودر کاکائو 2/1 پیمانه
  پیکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
  نمک 2/1 قاشق چایخوری
  کره 2/1 پیمانه به دمای محیط رسیده
  شکر 1 و 2/1 پیمانه
  تخم مرغ 3 عدد
  ماست 1 پیمانه
  وانیل خالص 1 قاشق چایخوری

  طرز تهیه:

  آماده کردن مواد رویه کیک:
  قالب گرد 30 سانتی متری را چرب کنید سپس کره آب کرده را ریخته بعد شکر قهوه ای و عسل را بریزید و بادام را نیز بپاشید و کنار بگذارید.
  فر را با 350 درجه فارنهایت گرم کنید درون کاسه ای کره را زده و کرم که شد شکر را بیفزایید بعد تک تک تخم مرغ ها را ریخته + اسانس وانیل و مواد خشک و در 3 مرحله با ماست به مخلوط فوق بیفزایید و هم بزنید تا مایه یکدستی به دست آید. مایه کیک را در قالب ریخته در فر از قبل گرم قرار دهید تا کاملا" بپزد.
  نکته: حتما" این کیک را با چاقوی دندانه دار برش بزنید.
  مدت پخت هم 45 تا 55 دقیقه با دمای 350 درجه فارنهایت و یا 180 درجه سانتیگراد و با شماره 4 گازها و فرهای شماره ای خواهد بود

  + نوشته شده در یکشنبه بیست و پنجم بهمن 1388ساعت توسط میترا |

  مافین با مغز شکلات

  مواد لازم:

  شکر قهوه ای 100 گرم
  تخم مرغ 2 عدد
  کره خرد شده 125 گرم
  خامه 250 گرم
  نوتلا 250 میلی لیتر
  آرد 375 گرم
  بیکینگ پودر 3 قاشق چایخوری
  پودر کاکائو 25 گرم

  طرز تهیه:

  کره و شکر را با همزن برقی بزنید تا کاملا" شکر در کره حل شود. بعد تخم مرغها را اضافه کنید و از طرف دیگر مواد خشک را با هم مخلوط کرده و 3 بار الک کنید و به تناوب با خامه به مایه بالا اضافه کنید. از طرف دیگر قالبهای مافین را با روغن چرب کنید و به اندازه 1 قاشق سوپخوری از مایه درون 5 قالب ریخته و به اندازه 1 قاشق سوپخوری از شکلات نوتلا را روی مایه کیک ریخته و مجددا" به اندازه 1 قاشق سوپخوری از مایه کیک را روی قالبها بریزید و بعد قالبها را در فر گرم شده با حرارت 180 درجه سانتیگراد به مدت 30 تا 35 دقیقه بپزید

  + نوشته شده در دوشنبه چهاردهم دی 1388ساعت توسط میترا |

  مافین با مغز گردو

  مواد لازم:

  شکر قهوه ای 140 گرم
  تخم مرغ 2 عدد
  روغن مایع 180 میلی لیتر
  خامه 375 گرم
  نوتلا 2 قاشق سوپخوری
  قهوه 1و2/1 قاشق چایخوری
  آب جوش 3 قاشق سوپخوری
  آرد 400 گرم
  بیکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
  مواد لازم میانی
  گردوی نگینی خرد شده 120 گرم
  دارچین 1 قاشق سوپخوری

  طرز تهیه:

  در ابتدا قهوه را در آب جوش حل کرده و کنار بگذارید. از طرف دیگر در کاسه مناسب شکر، تخم مرغ، روغن مایع، خامه، نوتلا، آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و با درجه کند همزن بزنید تا کاملا" یکدست شود و بعد قهوه حل شده را اضافه کنید و بعد قالبهای مافین را چرب کنید و به اندازه 1 قاشق سوپخوری از مایه درون قالب ریخته و به اندازه 1 قاشق سوپخوری از مایه میانی روی آن ریخته و مجددا" از مایه بالا روی مایه میانی ریخته و بعد در دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت 30 تا 35 دقیقه بپزید

   

  + نوشته شده در دوشنبه چهاردهم دی 1388ساعت توسط میترا |

  مافین خرما و کارامل

  مواد لازم:

  خرما پوست کنده و بدون هسته 100 گرم
  آب 80 میلی لیتر یا 3/1 پیمانه
  جوش شیرین 4/1 قاشق چایخوری
  آرد 450 گرم
  بیکینگ پودر 3 قاشق چایخوری
  مخلوط هل و دارچین 2/1 قاشق چایخوری
  شکر قهوه ای 200 گرم
  پوست پرتقال رنده شده 2 قاشق چایخوری
  شیر 300 میلی لیتر
  تخم مرغ زده شده 1 عدد
  روغن مایع 60 میلی لیتر
  مواد لازم سس کارامل:
  شکر قهوه ای 200 گرم
  خامه 250 میلی لیتر
  کره 40 گرم

  طرز تهیه:

  قالب مافین را چرب کرده کنار بگذارید فر را با حرارت 200 درجه سانتیگراد گرم کنید. خرما و آب را مخلوط کرده روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. از روی حرارت برداشته جوش شیرین را اضافه کرده و به مدت 5 دقیقه کنار بگذارید تا خنک شود. آرد، بیکینگ پودر، مخلوط هل و دارچین، شکر قهوه ای، پوست پرتقال رنده شده را در ظرفی مخلوط کنید در مرکز آن گودی ایجاد کرده شیر، تخم مرغ، روغن مایع، مخلوط خرما را داخل آن ریخته و مواد را مخلوط کنید. مواد را داخل قالب ریخته و به مدت 20 دقیقه در فر قرار دهید. سس کارامل را آماده کرده بعد از اینکه مافین ها را از قالب جدا کردید روی مافین بمالید. برای آماده کردن سس کافی است مواد اولیه آن را با هم مخلوط کرده روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر ذوب شود سپس به مدت 3 دقیقه مواد را بجوشانید تا کرم غلیظ شود

   

  + نوشته شده در شنبه بیست و هشتم آذر 1388ساعت توسط میترا |

  کیک کارامل و قهوه

  مواد لازم:

  کره خرد شده 125 گرم

   


  وانیل 4/1 قاشق چایخوری
  شکر قهوه ای 150 گرم
  تخم مرغ 2 عدد
  آرد 150 گرم
  بیکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
  پودر کاسترد 30 گرم (4/1 پیمانه)
  قهوه فوری 2 قاشق چایخوری
  شیر 125 میلی گرم

  طرز تهیه:

  قالب گرد وسط خالی 21 سانتی متری را چرب کنید فر را با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. تمام مواد را داخل ظرف همزن ریخته با دور کند روشن کنید تا مواد مخلوط شود. سپس دور همزن را به متوسط افزایش داده به همزن ادامه دهید تا مواد صاف و یکدست شده و تغییر رنگ دهد. مواد را داخل قالب ریخته به مدت 40 دقیقه در فر بپزید سپس از فر خارج کرده بعد از 5 دقیقه روی پنجریه سیمی برگردانید تا خنک شود. در صورت تمایل، کرم قهوه پوشش داده را روی کرم با پرک بادام برشته شده بپوشانید.
  مواد لازم کرم:
  کره خرد شده 125 گرم
  پودر شکر 240 گرم
  شیر 2 قاشق سوپخوری

  قهوه فوری 2 قاشق چایخوری
  آب جوش 2 قاشق سوپخوری
  طرز تهیه: کره با با همزن برقی بزنید تا نرم شود سپس نیمی از پودر شکر را به تدریج به کره اضافه کنید. 2 قاشق سوپخوری شیر را داخل کرم بریزید و بعد از مخلوط شدن باقیمانده پودر شکر را مجددا" به تدریج اضافه کنید سپس قهوه فوری را داخل آب جوش حل نموده به کرم اضافه نمایید.

  + نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم آذر 1388ساعت توسط میترا |

  کیک شکلاتی

   

  آرد 225مواد لازم: گرم
  پودر شکر 200 گرم
  تخم مرغ 4 عدد
  کره نرم 150 گرم
  شکلات رنده شده 100 گرم
  پودر کاکائو 3 قاشق سوپخوری
  وانیل 8/1 قاشق چایخوری
  نمک 8/1 قاشق چایخوری
  بیکینگ پودر 4/1و1 قاشق چایخوری
  شیر 2/1 پیمانه
  آب 2/1 پیمانه
  مواد لازم برای کرم گاناش:
  شکلات تخته ای 250 گرم
  خامه 200 گرم

  طرز تهیه

  ابتدا کف قالب به قطر 23 سانت را با کاغذ روغنی پوشش داده و چرب کنید. فر را نیز روشن کرده و با 175 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت یا شماره 4 یا 160 درجه فرهای برقی تنظیم نمایید.
  مواد خشک را با هم مخلوط کنید و الک نمایید و کنار بگذارید. (آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر، نمک)
  کره با همزن برقی به همراه پودر شکر بزنید تا کاملا" پوک و سبک شود سپس تخم مرغ ها را اضافه و هر یکی را که اضافه می کنید 30 ثانیه با همزن بزنید در آخر وانیل را نیز اضافه نمایید.
  مواد خشک را به همراه شیر و آب به تناوب به مواد فوق اضافه کنید و بعد مایه کیک را داخل قالب ریخته و در فر به مدت 55 دقیقه قرار دهید. بعد از اینکه کیک پخته شد از فر خارج نموده و اجازه دهید تا خنک شود بعد سس گاناش را روی آن بدهید.
  برای تهیه سس گاناش کافی است که شکلات تخته ای را خرد کرده به همراه خامه روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکلات ذوب شود در این فاصله مرتب به هم بزنید تا خامه نسوزد. اضافات سس را می توانید بگذارید کاملا" سرد شود (در یخچال) و بعد برای تزیین کیک استفاده نمایید.

   

  + نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم آذر 1388ساعت توسط میترا |

  کیک فندقی

   

  مواد لازم:

  کره 125 گرم
  شکر 150 گرم
  تخم مرغ 2 عدد
  آرد 260 گرم
  بیکینگ پودر 3 قاشق چایخوری
  کرم فندق 80 گرم
  ماست خامه ای 260 گرم

  طرز تهیه:

  قالب 21*14 سانتی متری را چرب کرده کف آن را با کاغذ بپوشانید. تمام مواد را داخل ظرف همزن ریخته با دور کند همزن مواد را مخلوط کنید سپس دور همزن را افزایش داده مواد را بزنید تا صاف و یکدست شده و کاملا" تغییر رنگ دهد. مواد را داخل قالب آماده ریخته و به مدت 1 ساعت در فر 180 درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده است قرار دهید. بعد از پخت از فر خارج کرده از قالب جدا کنید و بعد از خنک شدن در صورت تمایل سطح روی کیک را با کرم پنیری فندق بپوشانید.
  مواد لازم کرم پنیری فندق:
  کره 60 گرم
  پنیر خامه ای 60 گرم
  پودر شکر 160 گرم
  کرم فندق 2 قاشق سوپخوری
  طرز تهیه:
  کره و پنیر خامه ای را با همزن برقی بزنید تا سفید شود سپس پودر شکر را به تدریج اضافه کرده و بعد از مخلوط شدن کرم فندق را اضافه کنید کرم آماده است

   

  + نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم آذر 1388ساعت توسط میترا |

  کیک کره بادامی


  مواد لازم:

  کره خرد شده 250 گرم
  وانیل 4/1 قاشق چایخوری

  شکر 220 گرم
  تخم مرغ 4 عدد
  آرد 260 گرم
  بیکینگ پودر 2/1و1 قاشق چایخوری
  بادام پودر شده 80 گرم
  شیر 60 میلی لیتر
  پرک بادام 50 گرم

  طرز تهیه:

  قالب گرد 230 سانتی متری را چرب کنید فر را با حرارت 160 درجه سانتیگراد گرم کنید. تمام مواد را داخل ظرف همزن بریزید با دور کند همزن مواد را مخلوط کنید. سپس دور همزن را افزایش داده تا مواد صاف و یکدست شده و تغییر رنگ دهد مواد را داخل قالب آماده ریخته.
  پرک بادام را روی سطح کیک بپاشید قالب را طبقه وسط فر به مدت 1 ساعت قرار دهید سپس از فر خارج کرده بعد از 15 دقیقه از قالب جدا کرده روی پنجره سیمی خنک کنید

  + نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم آذر 1388ساعت توسط میترا |

  چیز کیک لیمو

  مواد لازم:

  بیسکویت پودر شده 2 پیمانه
  کره ذوب شده 75 گرم
  پنیر خامه ای 650 گرم
  شکر 250 گرم
  تخم مرغ 2 عدد
  خامه 150 گرم
  آرد ذرت 3 قاشق سوپخوری
  آب لیمو ترش 8/1 پیمانه
  لیمو رنده شده 1 قاشق چایخوری
  وانیل 8/1 قاشق چایخوری
  مواد لازم برای رویه چیز کیک
  خامه 50 گرم
  کره 25 گرم
  پودر شکر 2/1 پیمانه
  آب لیمو ترش 3 قاشق سوپخوری
  زرده تخم مرغ 1 عدد
  ژله لیمو نصف بسته یا 50 گرم

  طرز تهیه:

  ابتدا کف یک قالب کمربندی به قطر 23 سانت را با کاغذ روغنی بپوشانید. بیسکوئیت پودر شده را با کره ذوب شده مخلوط کرده و کف قالب پرس کنید. پنیر خامه ای و شکر و وانیل و رنده پوست لیمو را در یک کاسه ریخته به مدت 3 دقیقه بزنید سپس تخم مرغها را یکی یکی اضافه کرده و هر کدام را 1 دقیقه بزنید. آرد ذرت و خامه و آب لیمو ترش را نیز اضافه کرده و 1 دقیقه دیگر با همزن بزنید. مواد را داخل قالب ریخته در فر از قبل گرم شده با دمای 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد یا شماره 4 و 160 درجه فرهای برقی به مدت 50 دقیقه قرار دهید. سپس فر را خاموش کنید و اجازه دهید داخل فر که در آن را باز کرده اید خنک شود و مطلقا" به آن دست نزنید پس از خنک شدن به آرامی آن را خارج کرده و در یخچال به مدت 4 ساعت قرار دهید سپس مواد رویه را روی آن بریزید (با قاشق) و مجددا" در یخچال قرار دهید.
  برای تهیه مواد رویه کافی است تمامی مواد را با هم مخلوط کرده با مفتول دستی بزنید سپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا مواد یکدست و صاف شوند دقت کنید مواد جوش نخورد و بعد با قاشق کم کم روی چیز کیک بریزید

  + نوشته شده در شنبه هفتم آذر 1388ساعت توسط میترا |

  کیک مکزیکی کرمدار

   

  آرد 300 گرم- کره 200 گرم- پودر شکر 200 گرم -وانیل 4/1 قاشق چایخوری- تخم مرغ 4 عدد- شیر 2/1 پیمانه- Bp 1 قاشق جایخوری- کشمش 150 گرم- کرم وانیل یا کاسترد 200 گرم - نان میکادو 2 ورق

  طرز تهیه:

  کره و پودر شکر را با همزن برقی بزنید تا سفید و سبک شود وانیل رااضافه کرده زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید زرده ها را دانه دانه اضافه کنید و بعد از هر بار اضافه کردن بزنید تا مخلوط شود شیر را نیز داخل مواد ریخته بعد از مخلوط شدن سفیدة تخم مرغ را که فرم گرفته را اضافه کنید بعد از مخلوط شدن کشمش و آرد مخلوط شده با BP را داخل مواد بریزید کف قالب 35×25 عمیق را چرب کرده یک ورق نان میکادو را کف قالب قرار داده روی آن را با نیمی از کرم وانیل پوشش دهید مایع کیک را روی کرم وانیل پهن کرده باقیمانده کرم را روی تکه دوم نان میکادو بمالید و روی سطح کیک برگردانید کمی با دست فشار دهید و در فر 180 درجه سانتیگراد به مدت 45 دقیقه بپزید بعد از پخت از فر خارج کرده و بعد از خنک شدن برش دهید.

   

  + نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388ساعت توسط میترا |

  کیک مکزیکی

   

  کیک کره ای 1 عدد- نان رولت 1 عدد - مارملاد یا کرم مورد نظر به میزان لازم

   

  طرز تهیه:

  کیک کره ای را آماده کرده نان رولت را نیز آماده کرده در ظرفی درب دار نگهداری نمایید تا خشک شود کیک کره ای را بطور مرتب پوشش داده تا شکل منظم پیدا کند سطح روی نان رولت را با مارملاد یا کرم پوشش دهید دور کیک بپیچیدکیک را در یخچال قرار دهید بعد از یک ساعت برش دهید برای تنوع کار می توان کیک کره ای را در ترکیب رنگی متفاوت آماده کرده و بصورت مرتب برش داده کنار هم بچینید سپس با نان رولت پوشانده شده از کرم را دور آن بپیچید

  + نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388ساعت توسط میترا |

  زله تزیین روی کیک

  مواد لازم:

  آب 1 لیتر- شکر 800- پودر ژلاتین 2 ق س- پودر آگار آگار1 ق چ- جوهر لیمو 4/1 ق چ

  طرز تهیه:

  آب را روی حرارت قرار می دهیم تابجوشد وقتی که جوش آمد پودر ژلاتین و پودر آگار و شکر را با هم مخلوط کرده و در داخل آب می ریزیم و هم می زنیم منتظر می مانیم یا بجوشد وقتی که جوش آمد جوهرلیمو را به آن اضافه کرده و دور ظرف را شستشو می دهیم و 25 دقیقه با حرارت متوسط می جوشانیم سپس بمدت 24-12 ساعت در داخل یخچال می گذاریم برای اینکه ژله هر رنگی که دلمان می خواهد شود چند قطره از رنگ خوراکی دلخواه را زمان ریختن تمام مواد داخل آب اضافه می کنیم

  روش دوم

  مواد لازم:

  آب نیم لیتر
  شکر 350 کرم
  پودر آگار آگار یک و یک دوم قاشق سوپ خوری
  جوهرلیمو نصف قاشق چایخوری
  اسانس و رنگ دلخواه مقداری

  طرز تهیه:شکر وآب را مخلوط کرده و می گذاریم تا به جوش آید . در همان حال جوش پودر جوهر لیمو و پودر آگار آگار را که با یک قاشق شکر مخلوط شد . (جهت گلوله نشدن در مایع ) به مایع در حال جوش اضافه می کنیم و بعد از 5 دقیقه که جوشید از روی حرارت برداشته می گذاریم سرد شود و سپس رنگ دلخواه و اسانی را در حد چند قطره به ماده ی سرد شده اضافه می کنیم .
  این ژله فرم کرفته و نرم را در یک ظرف در بسته شیشه ای به مدت یک ماه در یخچال قابل نگهداری است . و اگر خواستیم در تزئین کیک ها استفاده کنیم قبل از استفاده حتما از صافی (یک پارچه توری تمیز ) رد می کنیم تا مواد یک دست و صاف باشد

   

  + نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم آبان 1388ساعت توسط میترا |

  مافین زرد الو

   

   

  مواد لازم:کره آب کرده                    90 گرم
  شکر دانه ريز                    دو سوم پيمانه (150 گرم)
  تخم مرغ زده                    2 عدد
  پودر بادام تست شده         يک دوم پيمانه (50 گرم)
  آرد سفيد                       دو و يک دوم پيمانه (375 گرم)
  بيکينيگ پودر                    پنج قاشق چايخوري
  لايه مياني زردآلو*             يک دوم پيمانه
  نکتار(آب غليظ) زردآلو         يک دوم پيمانه (125 ميلي ليتر)

  طرز تهيه مافين:
  ابتدا فر را با دماي 220 درجه سانتيگراد گرم کنيد.
  يک قالب يکپارچه 12 تايي مافين يا 12 عدد قالب به گنجايش هشتاد ميلي ليتر را با کره يا روغن جامد چرب کنيد و کنار بگذاريد.
  کره آب کرده، شکر، تخم مرغ زده ، نکتار زردآلو و پودر بادام تست شده را در کاسه ته گودي بريزيد و آرد و بيکينگ پودر را روي آن الک کنيد. سپس مواد را  با ليسک (قاشق مخصوص) در حد مخلوط شدن هم بزنيد.
  نيمي از مايه آماده را درون قالب هاي مافين بريزيد. سپس با قاشق درون مافين ها حفره اي ايجاد نماييد و يک قاشق چايخوري لايه مياني زردآلوي آماده شده درون حفره ها بريزيد.
  بعد با باقيمانده مايه مافين روي قالب را بپوشانيد؛ به طوري که دو سوم  قالب پر شود و يک سوم آن براي پف کيک خالي بماند.
  قالب هاي مافين را 20 دقيقه روي پنجره وسط فر گرم قرار دهيد تا بپزند.
  پس از خارج کردن مافين ها از فر، آنها را روي توري سيمي مخصوص خنک کنيد. بعد با رويه دارچيني آنها را تزيين و سرو نماييد.

  مواد لازم براي تهيه لايه مياني زردآلو:
  زردآلو               1 پیمانه
  شکر                سه چهارم پيمانه
  پودر ژلاتين         1 قاشق سوپخوري
  آب سرد            يک سوم پيمانه

  طرز تهيه لايه مياني زردآلو:
  يک پيمانه زردآلوي هسته گرفته و خرد شده را درون مخلوط کن بريزيد و پوره کنيد اما، توجه داشته باشيد زياد له نشود. همچنين بهتر است از زردآلوهاي خيلي رسيده و شيرين استفاده نکنيد تا نتيجه بهتري بگيريد.
  پوره زردآلو را درون يک قابلمه استيل يا لعابي بريزيد. سه چهارم پيمانه شکر به آن اضافه کنيد و بگذاريد يک ساعت در دماي آشپزخانه بماند. بعد قابلمه را روي حرارت تند اجاق بگذاريد و صبر کنيد تا مواد جوش بيايد. در اين فاصله کمي آن را هم بزنيد.
  زماني که مخلوط شکر و زردآلو حتي با وجود هم زدن از جوش نيفتاد، فقط 3 دقيقه به آن زمان بدهيد و در حالي که مرتب آن را هم مي زنيد، اجازه دهيد به شدت بجوشد. پس از گذشت اين زمان، اجاق را خاموش کنيد.
  يک قاشق سوپخوري ژلاتين را داخل يک سوم پيمانه آب سرد بپاشيد و روي حرارت بخار کتري (روش بن ماري) قرار دهيد. مخلوط را مرتب هم بزنيد تا ژلاتين حل شود. سپس آن را به مواد قابلمه اضافه کنيد و 8  دقيقه با يک قاشق چوبي مرتب آنها را هم بزنيد تا ميوه و شهد کاملاً به خرد هم بروند و يکدست شوند. سپس اجازه دهيد مواد درون قابلمه خنک شوند.
  مي توانيد از اين لايه مياني براي داخل انواع کيک و شيريني ها استفاده کنيد.

  مواد لازم براي رويه دارچيني:
  پنير خامه اي                           90 گرم
  کره نرم شده در دماي محيط        90 گرم
  پودر  قند                                 يک پيمانه (150 گرم)
  پودر دارچين                             يک قاشق چايخوري


  طرز تهيه رويه دارچيني:
   کره و پودر قند را بزنيد تا کم رنگ و پوک شود. سپس پنير خامه اي و پودر دارچين را اضافه کنيد و به زدن ادامه دهيد تا مواد کاملاً مخلوط و يکدست شود.
  روي مايه را بپوشانيد و در يخچال بگذاريد و در مواقع لزوم به مصرف برسانيد. مي توانيد براي تزيين مافين رويه دارچيني اين مايه را داخل قيف بريزيد و با ماسوره ساده سطح آنها را بپوشانيد.

   

  منتشر شده توسط سرآشپز


   


   

  + نوشته شده در شنبه سوم مرداد 1388ساعت توسط میترا |

  کیک با سس شکلات و نان خامه ای

  مواد لازم:

  آرد 75 گرم (2/1 پیمانه)- کاکائو 3 قاشق (30 گرم)- BP2/1قاشق چایخوری- تخم مرغ 4 عدد- شکر 100 گرم (2/1 پیمانه)- مواد لازم برای سس:
  شکلات تخته ای 200 گرم- پودرژلاتین 1و2/1 قاشق سوپخوری-شکر 50 گرم (4/1 پیمانه) آرد ذرت 1 قاشق سوپخوری- وانیل 8/1 قاشق چایخوری- زرده تخم مرغ 3 عدد- شیر سرد 2 پیمانه - خامه 300 گرم - نان خامه ای به میزان لازم
  گاناش شکلات :
  خامه 100 گرم - شکلات 170 گرم

  طرز تهیه:

  برای تهیه کیک یک قالب به قطر 25 سانت را آماده کرده کف آن را کاغذ روغنی انداخته و کمی آن را چرب کنید. تخم مرغ و شکر را 5 دقیقه با همزن بزنید تا کاملاً کش دار شود سپس مواد خشک را با هم مخلوط کرده و با الک به مواد فوق اضافه کنید و با؟؟ هم بزنید به صورت دورانی سپس در قالب ریخته در فر 170 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه بپزید.
  برای تهیه سس : شیر سرد را در قابلمه ای ریخته آرد ذرت و شکر و پودرژلاتین را روی آن بپاشید با مفتول دستی هم بزنید سپس وانیل +زرده تخم مرغ + خامه و شکلات را اضافه کنید روی حرارت قرار دهید تا هنگامی به جوش بیاید قبل از اینکه قل بزند از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا خنک شود در این فاصله مرتب هم بزنید تا لخته لخته نشود.
  یک قالب 23 سانت را با یک نایلون بزرگ پوشش دهید سپس کیک را از وسط 2 قسمت کرده و یک لایه کف قالب قرار دهید مقداری سوس خنک شده کف آن ریخته و نان های خامه ای را روی آن قرار دهید 5 دقیقه داخل یخچال بگذارید سپس آن را در آورده و بقیه سوس را روی نان های خامه ای بریزید و لایه دوم کیک را روی آن قرار دهید به مدت 5 ساعت در یخچال قرار دهید سپس آن را خارج کرده و گاناش شکلات را روی آن بریزید.
  برای تهیه گاناش شکلات خامه و شکلات را با هم مخلوط کرده و روی حرارت قرار دهید تا شکلات ذوب شود اجازه دهید قدری خنک شود سپس آن را استفاده نمایید.

  + نوشته شده در شنبه ششم تیر 1388ساعت توسط میترا |